Najnovšie pridané zbrane

Náboje NSI 2021Náboje NSI jeseň 2020


Pokyny k objednávke
Objednávky príjmame na emailovej adrese faktura@centrum.sk do 30. Septembra 2020. Na základe Vašej objednávky, Vám bude vystavená zálohová faktúra. Faktúry budú rozosielané následne s vyznačenou dobou splatnosti.
V objednávke uvádzajte špecifikáciu streliva (gramáž a veľkosť broku) a množstvo. Okrem vašich základných údajov uvádzajte číslo telefónu a číslo zbrojného preukazu / licencie.

Termín a dodanie nábojov
Termín dodania nábojov je jeseň 2020. Náboje budú naskladnené v sídle firmy Brokovnice s.r.o. v Trenčíne. Menšie alebo väčšie množstvá alebo iný rozvoz nábojov Brokovnice s.r.o. nerealizujú.

Dodatky
Zmluvný predajca, alebo zákazník objednávkou a jej zaplatením vyjadruje súhlas s hore uvedenými predajnými podmienkami.

Ponuka v PDF


Vážení zákazníci

Dovoľujem si Vás informovať o blížiacom  sa dovoze brokového streliva Nobel Sport Italia.

Predpokladaný odber streliva bude v piatok 29. 05. 2020

Každého zákazníka budeme vopred informovať telefonicky.

Ďakujeme za Vašu prejavenú dôveru!Zdravíme Vás všetkých ! 

       Teplá a sucha jar, ktorá by bola za iných okolností rajom pre strelcov a strelecké súťaže nám dnes v čase COVID-u vyvoláva na tvárach iba smútok a nostalgiu .Bola škoda, že tak krásny čas sa nemohol využiť na strelecké podujatia . Avšak pomaly začína ožívať aj táto športová činnosť a máme veľké šťastie, že strelecký šport sa v prevažnej miere praktizuje na čerstvom vzduchu.
       Ak si niekto chcel zadovážiť zbraň a začať ,je najlepší čas. Pripravili sme zopár mimoriadnych  ponúk na brokové zbrane !

Broková kozlica Beretta 682 GOLD 1750€  1490€
Broková kozlica Beretta 692 TRAP 2690€ 2490€
Broková kozlica Beretta 692 SPORTING 2790€ 2550€
Broková kozlica Beretta DT 10 Trident 3900€ 3500€
Broková kozlica Beretta 682 GOLD E 2490€ 2250€
Broková kozlica Beretta 682 GOLD ľavá 1890€ 1600€


       Okrem týchto zbrani značky Beretta akcie je platná aj na Perazzi  a všetky dostupné zbrane na predajni. Zľavy sa pohybujú od 5 do 15 %. Akcia je obmedzená  do  15.5. a do vypredania zbraní!Zdravím Vás priatelia!

       Všetci vieme, čo sa deje v poslednej dobe okolo nás a nebudem sa o tom rozpisovať. Táto informácia sa týka hlavne zákazníkov, ktorí majú u nás objednané a zaplatené náboje. Chcem Vám vysvetliť v akom štádiu dovoz nábojov je.
       Firma Brokovnice je v rovnakej situácii ako sa nachádzate Vy. Náboje máme zaplatené, sú vyrobené a sú na sklade v Taliansku. Navyše sme štátu z predaja odviedli povinných 20 %. Do dnešného dňa sme nemali od výrobcu správu, kedy ich môžeme doviezť. Najprv bol problém s autodopravou, pretože vodiči nechceli ísť do Talianska. Samotná fabrika je zavretá ako všetky výrobné prevádzky v Taliansku. Pretože licencia na dovoz nábojov bola platná do konca marca, jej platnosť vypršala. Pretože v tomto sektore už robíme 10 rokov, tak žiadosť o novú licenciu sme si podali hneď po novom roku. Na jej vybavenie MH SR má 60 dní. Týždenne urgujeme viackrát, ale páni z MH  ani nedvíhajú telefón.
       Posledná správa je , že všetci čakajú na dátum 4.5. 2020, kedy má nastať zvoľnenie prísnych opatrení a dovoz by sa mohol realizovať v 3. alebo 4. týždni mája. Prosím Vás preto o strpenie, lebo sami nevieme ako pokračovať.

       Na základe týchto skúseností, sme na vážkach, či budeme v budúcich rokoch ešte pokračovať s dovozom nábojov. Náboje sme aj tento rok ponúkli za výnimočné a bezkonkurenčné ceny, pretože zastávame názor, že ak chceme predať brokovnicu, musíme zákazníkom poskytnúť cenovo dostupné strelivo. Ale strelecký šport sa dostal do situácie, že bežné náboje typu T2 sa budú predávať v budúcnosti za cenu 65-70 euro. A tak sa zo streleckého športu stane zábavka pre zopár vyvolených a bohatých.

Prosím Vás ešte o trpezlivosť a pevné nervy!Pozdravujeme všetkých klientov, športových strelcov a priateľov poľovníkov a želáme im v novom roku presnú mušku, veľa športových úspechov a poľovných zážitkov!!!

 

 

       Rok sme začali ponukou na  náboje, ktorou chceme priblížiť hlavne našim klientom kvalitne a cenovo dostupné strelivo.  Obchod so strelivom je kompletne prehnitý, výrobcovia predávajú strelivo tak draho, že nákupne ceny neumožňujú dovozcom strelivo šíriť do obchodov a samému dovozcovi na celom obchode ostáva marža , ktorá je častokrát nižšia ako 2 % z objemu.  O nejakej distribúcii nemôže byť ani reči.

       Z tohto dôvodu už tretí rok sa snažíme našim klientom poskytnúť kvalitné strelivo za ceny, ktoré aspoň trochu korešpondujú s ekonomikou Slovenska.

       Ponuka je predovšetkým určená našim klientom, ostatných zákazníkov uspokojíme podľa dostupnosti streliva.

       Napriek tomu, že  naša ponuka je výhodná pre strelcov, dostávame každý deň ponuky typu : „Strelivo je za 45 euro/kartón,  ale ja ho zoberiem od Vás za 41 euro!“

       Chceme Vás poprosiť , aby ste nám takéto láskavosti nerobili a ušetrili nás blbých rečí. Nemáte dosť sprostostí v televízii, v novinách a politike? Komu sa zdá naša ponuka nepriaznivá, kúpte náboje v inej firme. Vôbec sa nenahneváme.

       Takže, kto má záujem a považuje našu ponuku za priaznivú  pošlite objednávku a o ostatnom budete informovaní.

       Začiatkom februára dostaneme zásielku malokalibroviek  ISSC na šport a lov. Novinky v ponuke budú výrazne zvýhodnené. Na konci februára dostaneme konečne športové kozlice REDOLFI. Pôvodne sme ich mali dostať ešte v decembri, ale dopravná firma zamestnala neskúseného šoféra, ktorý k výrobcovi dorazil s oneskorením a o polnoci vypršalo prepravné povolenie.

       Holt, kvalifikované sily chýbajú v každom sektore a na Slovensku máme len dostatok kuriev, skorumpovaných sudcov a blbých politikov.

       Na poli použitých zbraní sme našli skutočné šperky. V poslednom dovoze je viacero BERETTA DT 10, 682 GOLD E a v excelentnom stave a najde sa aj PERAZZI MX8.  Žiaľ  nepodarilo sa nám ich nafotiť pre nedostatok času.

       Jarnú sezónu podporíme napr.:  BERETTA 692 TRAP , hlaveň 76 cm, pevná pažba 6 mesiacov života, stav dreva a kovových časti bez jedného škrabanca a oderku za cenu 2.690,- euro       Ďalšou zbraňou je BERETTA 692 SPORTING s hlavňou 76 cm, mobilné čoky, vek asi 6 mesiacov, bez oderkov a škrabancov, super stav 2.790,- euro


       Rozdiel v cene je malý, sportingová zbraň by mala byť drahšia, ale závisí od nákupu.

       Zaujímavý kúsok je broková kozlica Salvinelli L1 s dĺžkou hlavní 81 cm v trapovej verzii. Nábojové komory s vŕtaním 18,4 a dĺžka hlavne 81 cm v rukách dobrého strelca spravia zázraky aj na stratených terčoch. Zbraň má výraznú pištoľovú rukoväť. Cena 2.390 euro


       Nezabudli sme aj na SKEET.  Skeetove brokovnice sa predávajú ťažko, základňa je malá, ale ťažko je odmietnuť ponuku na skeetový špeciál PERAZZXI MX 8 , ktorý je čokovaný a vybavený 6 –timi čokmi značky BRILEY. Výrobné číslo zbrane začína trojčíslím 111 xxx, ktoré hovorí o tom, že sa nejedná o žiadnu vykopávku.  Masívna pažba je so zárezom na palec. Je masívna, umožní úpravu na mieru za lacný peniaz . Cena  4.600,- euro. Pri rýchlom jednaní možnosť zľavy.       Posledná zbraň je určená poľovníkom a fajnšmekrom zároveň. V čase keď sa vyrábala tak jej cena bola na úrovni 30.000 euro, teraz je už len na objednávku za cenu od 34.000 euro. Dovoľte aby som Vám predstavil brokovú dvojku Vincenzo Bernardelli V.B. Liscio, v kalibri 12/12, hlavne 71 cm, ejektory, jednospúšť a to hlavné baskula typu Holland&Holland. Zbraň pravdepodobne nikdy nestrieľala, je v super stave, klasická skriňovka, bez otlačkov a škrabancov. Osobne si myslím, že na Slovensku podobná zbraň v tejto kvalite a stave asi nieje, alebo ich bude len zopár. Značku preslávil Ernest Hemingway, ktorý iné brokovnice nepoužíval. Cena je 7.900 euro


       Predstavili sme najlepšie skvosty ,ale to ešte nie je všetko. Zaplnili sme aj sektor lacných brokovníc do ceny 800-900 euro a nových FABARMoch na šport a lov napíšeme neskôr... možno zajtra...


Ponuka brokového streliva Nobel Sport Italia pre rok 2020


NOVINKA! T3 NSI Multitarget 24g


PF2020Mimoriadny výpredaj komisného tovaru a tovaru z predvádzacích akcií

       Na základe obmeny a modernizácie tovaru, ktorý poskytujeme predajcom naša spoločnosť zahájila výpredaj  komisného  tovaru.

       Tovar ponúkaný v tomto výpredaji je dostupný iba v kamennej predajni spoločnosti Brokovnice s.r.o. na Štefánikovej ulici , č.62 ,v Trenčíne.

       Ide o tovar , ktorý bol dlhší čas vystavený vo vitrínach predajcov a môže ale nemusí niesť malé známky opotrebenia v zmysle malých oderkov, škrabancov atd. Ide len o veľmi malé estetické závady. V určitých prípadoch – pri predvádzacích modeloch zo strelníc, zbrane boli registrované na preukaze.
       Počet rán vystrieľaných z brokovníc neprevyšuje 250 nábojov, pri guľových zbraniach 25-30 nábojov.

Na všetky  predvádzacie zbrane platí záruka min 2 roky. Počet zbraní je obmedzený. Akcia trvá do vypredania týchto zásob!Opakovacia guľovnica FRANCHI  HORIZON  ANNIVERSARIO
v kal .308W a 30-06 Spring

 Taliansky výrobca zbraní FRANCHI zo skupiny Beretta  oslávil 150 rokov svojej aktivity prvým modelom opakovacej guľovnice v kal. 308 W a 30-06 Spring. Prinášame Vám prvé  fotografie  zbrane  a jej technické parametre.

Zbraň svojou cenou  sa zaradila medzi najlacnejšie zbrane na trhu. Taliansky expert na zbrane ju výstižne nazval  „bohatá a krásna medzi chudobnými“

Model  Anniversario je dostupný iba v dvoch kalibroch 308 W a 30-06 Spring. Okrem toho v základnej verzii sa nachádzajú  kalibre 243 W, 270 W a 300 WM.

Záver vyrobený z plného materiálu má tri uzamykacie ozuby a na jeho otvorenie je potrebná  rotácia iba 60 stupňov. Atraktivitu záveru a zbrane zvýrazňuje špirálová úprava záveru.

Spúšť je charakterizovaná ako priama a hlavne regulovateľná s možnosťou nastavenia odporu medzi 800 – 1900 g.

Poistka zbrane je dvojpolohová s možnosťou manipulovať so záverom pri zaistenej zbrani. Náboje sú uložené v nábojov schránke s kapacitou 4 ks.

Hlaveň je z chróm-molybdénovej ocele, kovaná za studena. Dľžka hlavne je 520 mm a pre kaliber 300 WM 620 mm. Je vybavená na konci pol palcovým závitom. Stúpanie je 1:10“ pre kaliber 243W a 270 W, pre ostatné kalibre 1:11“. Samozrejmosťou sa považuje plávajúca hlaveň, ktorá sa podieľa na deklarovanej presnosti do jedného MOA.

Spracovanie pažby vychádza z dobre preštudovaného ergonomického modelu a je  s rybinou charakteristickou a vlastnou Franchi. Drevenná pažba je v úprave podobnej typu x-wood, čo umožňuje jej nasadenie do najťažších podmienok. Odolné voči oderu a vlhkosti s krásou dreva !
Bodka pažby je gelová  Tsa-Adv (Twin Shock Absorber Advanced ) v troch hrúbkach 14,22 a 32 mm.
Zbraň je dodávaná s hrúbkou bodky 22 mm. Tento typ bodky dokáže eliminovať až 50 % spätného rázu. Pažba zbrane je vyrobená u základného modelu z polyméru vystuženého sklennými vláknami.

Celková váha zbrane je 2.990 g u základného modelu a 2.950 g u modelu AnniversarioCena zbrane je : 930,-  euro s DPH
Výhradný importér : Brokovnice s.r.o. ,Štefánikova 62, Trenčín , tel.: 0911 222 944


Taktické brokovnice FABARM na sklade!!!

Prinášame vám cenník novo naskladnených zbraní Fabarm!

Model zbrane MOC s DPH ITA MOC s DPH SK 2019
MARTIAL  PISTOLA  kal.12, 5 nábojov, 11 palcov 1023€ 997€
SDASS  TACTICAL kal.12, 20palcov MULTI 1009€ 986€
S.A.T. 8 pro TELESCOPIC kal.12, 20 palcov MULTI, brzda 1647€ 1597€
P.S.S.10 PRACTICAL kal.12, 24 palcov, brzda 1877€ 1790€
P.S.S.10 LR kal.12, 25 palcov, čoky 1741€ 1690€
STF 12 SHORT 11“ INITIAL 1123€ 1987€
STF 12 SHORT 11“ 1410€ 1287€
STF 12 COMPACT 11“  INITIAL 1248€ 1198€
STF 12 COMPACT 11“ 1503€ 1487€

Celý cenník vo verzii PDF nájdete TU:
Fabarm STF 12 Professional

       Vážení priatelia strelci , poľovníci a milovníci zbraní!


       V minulosti som raz  týždenne pridával aktuality na stránku. Dnes musím smutne skonštatovať, že nestíhame a stránka má tendenciu upadať.
       Nestíhame, pre nedostatok času a hlavne pre fakt, že naši vládnuci politici a úradníci nás nezmyselnými povinnosťami zamestnávajú stále viac a viac. Údajne plnia príkazy Európskej únie.
       Mám šťastie , žijem a pracujem v dvoch členských štátoch EÚ a vidím dva kompletne odlišné prístupy k uplatňovaniu pravidiel a smerníc  EÚ v Taliansku a na Slovensku.
V Taliansku pri uplatňovaní ešte prevláda zdraví rozum a čiastočne  aj postoj Talianov, ktorý sa dá vyjadriť slovami: ...... no hádam toto až tak prísne nemusíme.........
Na Slovensku je to podstatne rozdielne a riadi sa to presne podľa doporučení EÚ, ktoré ešte naši  „usilovní a apolitický“ úradníci ešte vylepšujú.
       A tak výsledkom  sú najprísnejšie pravidlá a sme európskejší od zvyšku Európy ... smutné, ale nečudujme sa im, na najvyšších postoch úradníci trvajú len do ďalších volieb.....

Určite Vás napadlo, prečo Vám toto píšem, koho to vlastne zaujíma?

       Musím Vám povedať, že to musí zaujímať hlavné Vás priatelia. S potešením Vám oznamujem, že pri vstupe  do našej predajne  sa hrdíme ako predajňa s faktom, že  Vás :

1. Obslúžia pracovníci, ktorí boli skontrolovaní pracovnou zdravotnou službou a konečne vedia že sú zdraví

2. Pracovné miesta ( administratívno- obchodná činnosť ) boli posúdené z hľadiska rizika,

3. že v predajni, ktorá má cca 80 m2 a jeden vstup nájdete plánik kadiaľ máte v prípade požiaru utekať,

4. že spoločnosť ochraňuje Vaše osobné údaje napriek faktu, že mu to z povinnosti ukladá iný zákon,

5. že naši pracovníci boli školení bezpečnostným technikom, ktorí nemá ani poňatia o strelnej zbrani a munícii , hoci naši pracovníci sú držitelia ZP na výkon povolania

6. Hrdíme sa faktom, že sme spojazdnili e-kasu a už nebude možné robiť daňové podvody.

7. a množstvo ďalších nezmyslov, ktoré musíme plniť a hlavne platiť

       Stále neviete, prečo to píšem? Nuž preto, som to písal, že tieto skutočnosti by mali poznať všetci koneční klienti predajní. Každá z týchto skutočností sa musela zaplatiť, platí určité obdobie a po tom to období sa platí renovácia a upgrade.
EÚ týmto pádom umožnila v štátoch vytvoriť armádu parazitov a pseudo odborníkov na všetko, od zdravotného stavu až po bezpečnosť pri práci. Dostali sme sa do stavu absolútnej národnej hlúposti, lebo ak Vám niekto musí nakresliť, kadiaľ máte utekať z miestnosti, ktorá ma iba jeden vchod ......
Alebo ak niekto napíše, že administratívna pracovná činnosť spojená s predajom tovaru má iba nízku rizikovosť je objav porovnateľný s objavom Ameriky .....
A keď bezpečnostný technik vysvetľuje držiteľovi  ZP, že pri dočahovaní tovaru z rebríka  ( 3 stupienky) by mohol spadnúť...... za túto skutočnosť som osobne školiteľovi poďakoval.
Ja napríklad som to „ skutočne nevedel „!

       A tak sa  dostávame skutočne k jadru veci. Keď sme pred 5-timi rokmi prvý krát doniesli takticko- športové brokovnice FABARM, tak sme v úvode predaj , chceli uľahčiť predaj a doporučované ceny od talianskeho výrobcu sme  výrazne upravili smerom dole, aby zbrane boli dostupné našim klientom. Tento fakt si určite nikto nevšimol a asi ho ani nikto neocenil.

       Po 5-tich rokoch však musíme priznať, že vzhľadom na skutočnosti, že spoločnosť musí plniť pri svojej činnosti všetky požiadavky štátu a musí ich platiť (napríklad e-kasa ako posledný akt stál spoločnosť 700 euro  len prístrojové vybavenie a min. 30 hodín pracovného času, lebo systém nefungoval) musíme oznámiť skutočnosť, že budeme   uplatňovať doporučované  cenníky  výrobcu. Nakoniec sme ich aj tak „ málinko“ znížili.
       Nezazlievajte nám to ! Čo vyberieme trošku peňazí naviac pri tomto cenníku, odvedieme všetky pod rôznymi zámienkami, fígľami štátnej moci do štátnej pokladne .  ( smajlíky )

Dôležité odkazy :
A, ak by sa Vám FABARM  zdal drahý, nekupujte ho, kúpte tureckú brokovnicu, adresu Vám poskytneme v predajni
B, FABARM medzi takticko- obrannými a športovými brokovnicami je niečo podobné ako BLASER medzi guľovnicami, tento fakt zvážte pri kúpe zbrane a nediskutujte o ňom.

Želám Vám pekný víkend a veľa zdaru v poľovnej sezóne 2019!
Dajte nám vedieť Váš názor na tento článok!

Vážení priatelia, strelci a poľovníci prinášame vám novú akciu!


Dovoz zbraní značky Fabarm je potvrdený na posledný týždeň v máji. Pri dopytoch prosím našich zákaznikov, aby uvádzali v emaili svoje telefónne číslo. Údaje o zbrani či je nová alebo bola strielaná budú texte uvedené!!!
 

Vážení priatelia, strelci a poľovníci!

Dávame do pozornosti novú ponuku nábojov Nobel Sport Italia!


Zdravíme všetkých strelcov aj poľovníkov!

Dávame do pozornosti mimoriadnu akciu!

 

Cenník novo pridaných zbraní

Cenník v PDF


Cenník 2017


PDF leták FRANCHI 2017
PDF leták REDOLFI 2017


Vážení priatelia, strelci a poľovníci!

Pripravili sme pre vás akciovú ponuku na zbrane Breda až do vypredania zásob!Brokové strelivo Clever mirage naskladnené! Vydáva od 3.5.2017


 

Vážení priatelia, strelci a poľovníci!

       Stali sme sa distribútorom značky HILLMAN ktorá oblieka poľovníkov a lovcov po celom svete, a keďže každá krajina má svoje vlastné zvyklosti lovu, snaží sa HILLMAN o to, aby boli produkty dostatočne univerzálne svojim vzhľadom, ale súčasne bez akýchkoľvek kompromisov v praktickosti.

       Niektoré na trhu dostupné oblečenie je zelené a teplé, a preto býva označované ako poľovnícke alebo lovecké, skôr ide však len o oblečenie do prírody. HILLMAN má presne opačnú stratégiu. Aj keď je jeho oblečenie prešpikované technológiami, ktoré by ste očakávali skôr u prvotriedneho športového oblečenia, detaily, ako sú bezšvové ramená, tiché magnetické kombíky alebo nylonové kryty na zipsy preprevenciu proti poškrabaniu zbrane jasne ukazujú, pre koho je toto oblečenie vyvíjané. Aj cez prvotný zámer výrobcu, vyrábať oblečenie a doplnky pre lovcov, je HILLMAN vďaka kvalitnému spracovaniu používaný univerzálnejšie, a to aj v neloveckých situáciách.

       Sme hrdí, že môžeme zastupovať tohoto výrobcu a veríme, že HILLMAN produkty zaujmú aj Vás.Akciová cena na mesiac MAREC

Samonabíjacia brokovnica Beretta AL 391 Urika v kal 12
Samonabíjacia brokovnica Beretta A 390 ST v kal. 12
Samonabíjacia brokovnica Beretta AL 390 SILVER MALLARD kal. 12

Len v mesiaci MAREC za 700,- €

Akciová cena na mesiac MAREC 2

       Ponúkame na mesiace marec a apríl staršie komisne samonabíjacie brokovnice za jednotkovú cenu 250,- €. Podľa starého známeho príslovia "kto skôr príde aj skôr melie" treba prísť si vybrať síce starší ale zato v dobro stave a 100% fungujúci brokový automat značiek Fabarm, Franchi, Breda a Brovning. 

Tešíme sa na vašu návštevu!Vážení priatelia, strelci a poľovníci!

       V nastávajúcom roku Vám želáme pevné zdravie, pokoj v rodine a veľa krásnych poľovných zážitkov !  Tešíme sa Vašej priazni a sľubujeme, že aj v roku 2017 Vám prinesiem kvalitný tovar a priaznivé ceny.       Už pred Vianocami sa nám podarilo doviezť doplnky FABARM, ktoré mali meškanie od septembra. Ich predaj stúpol v celej Európe a Fabarm so svojimi dodávateľmi nestačili uspokojovať dopyt. V samotnom Fabarme sú prekvapení z celoeurópskeho predaja zbraní obranných a military brokovníc. Aj keď to štátne autority v Európe nechcú verejne priznať celospoločenská situácia a nekontrolovaný exodus tretieho sveta do Európy sa podpísal  na predaji zbrani v celoeurópskom pohľade.
       Dúfame, že snahy niektorých politických skupín v Európskom parlamente o sprísnení zákona na držbu zbraní v európskom meradle nebudú vypočuté a nedôjde k žiadnym obmedzeniam.
       Osobne si myslím, že Slovenská republika má jeden z najlepších zákonov o streľných zbraniach.
       Aj keď na druhej strane je možné aj náš zákon vylepšiť. Zákaz tlmičov na poľovnú zbraň, ktoré sú bežné v iných krajinách nezabráni kriminálnym živlom tlmič si obstarať.
       Možno tlmič na malokalibrové zbrane by bol prínosom pri tlmení škodnej. Koľkí z poľovníkov pri postriežke na raticovú zver nechali pred posedom prejsť líšku a nevystrelili aby si nepokazili postriežku ? Mnohí ....

Vrátime sa k obchodným oznamom doplnky FABARM sú dostupné od 2.1.2017

       V decembri sme doviezli dostatočné množstvo brokovníc Redolfi v športových verziách.
       Na sklade máme odľahčené brokovnice Marocchi FIRST, ktoré sú prednostne určené na poľovačku a pre poľovníkov staršieho dáta narodenia, ktorí ocenia ich malú váhu.
       Na konci novembra boli dovezené športové guľovnice BREDA B4 vo všetkých verziách a v kalibri 223 Rem. Sú určené pre strelcov IPSC, ktorým sme poslali aj výzvu, že im zapožičiame guľovnice za excelentné podmienky. Dokonca sa dvaja aj ozvali, ale keď sme ich poprosili , že teraz to ešte je skoro riešiť aby zavolali o 10 dní po dovoze... viac sa neozvali. (svet asi hlúpne viac a viac ).
       Na IPSC sme taktiež doviezli taktické brokovnice BredaTactical  B12i, ktoré sme predstavili nedávno. Aj tu ešte čakáme na IPSC strelcov, ale nebojíme sa, lebo pár sme ich už predali pre špecialistov na husy.
       Začiatkom novembra sme doviezli  90 ks poľovných zbraní Sabatti.  Druhý dovoz je potvrdený po 15.3.2017. Tomuto dovozu sa tešíme pretože prvý krát dovezieme zbrane určené na „long range“ v modeloch ROVER TACTICAL SYNTETIC, DESERT a STR. Budú dostupne v kalibroch 308 W, 6,5 x 47 Lapua a 6,5 Creedmoore.
       Výrobný program úspešnej poľovnej jednorannej guľovnice SKL 98 DL je v útlme  a z poslednej výroby máme potvrdené má potvrdené guľovnice  spolu s dvoma hlavňami v kombinácii 25-06 a 308 W alebo 25-06 s 270 W. Tieto  sety s dvoma hlavňami budú za nezmenenú cenu 1.520 euro.
       Žiaľ ,nový model SKL 15 ešte nie je dostupný, napriek veľkej reklamy zo strany Sabatti.
       K športovej streleckej sezóne sme našli v skladoch zopár skeetových nových nestrieľaných zbraní za výnimočné ceny:

Beretta DT 11 Skeet , čoky, 71 cm hlaveň za 6.500 euro
Beretta 692,  Skeet, čoky , 71 cm hlaveň za 3.300 euro
(objednávka je časove obmedzená a pri rýchlom jednaní  3.100 euro)
Perazzi MX 8 Skeet, čoky 71 cm hlaveň s výrobou pažby na mieru za 7.990 euro
(tento model stál v roku 2015 10.400 euro )
Beretta 686 Silver Pigeon, Sporting 71 cm za 1.499 euro

Na záver sme našli na poli použitých zbraní guľovú kozlicu Beretta Silber Sable II, kal. 9,3 x 74 R, ktorá je v stave novej zbrane a bola iba nastrelená spolu s montážou a naháňkovým puškohľadom Swarowski Z6i  1-6x 24 mm. Ide o veľmi zriedkavú zbraň s ručnou hlbokou rytinou od Bottega Giovanelli.

Naše aktuality zakončíme oznamom, že do konca januára 2017 je možné si objednať brokové športové strelivo CLEVER MIRAGE za zvýhodnené ceny.
 

 

Ponuka brokového streliva Clever Mirage na rok 2017
pre zmluvných predajcov a klientov Brokovnice s.r.o.
(platné od 01.01.2017)Pokyny k objednávke: Objednávky prijímame na e-mailovej adrese mirage@centrum.sk  do 31.januára 2017.  Na základe Vašej objednávky, Vám bude vystavená faktúra. Faktúre budú rozosielané 1.februára 2017.

Je nutné zaplatiť faktúru do 15.2.2017

V objednávke uvádzajte: špecifikáciu streliva ( gramáž a veľkosť broku ) množstvo a zľavu. Okrem Vašich základných údajov uvádzajte číslo telef. a číslo zbrojného preukazu / licencie.

Termín a dodanie nábojov: 2.-3. týždeň (od 15.2. do 28.2.2017)

Vzhľadom na skutočnosť, že sa jedná o licenčné konanie a prepravu ADR oneskorenie dodávky brokového streliva do 14 dní ( od dátumu 28.2.2017) nie je dôvodom na zrušenie objednávky.

Náboje budú naskladnené v sídle firmy Brokovnice s.r.o. v Trenčíne. Na základe žiadosti môžu byť náboje dovezené do 100 km v množstve 20.000 ks (80 kartónov) za cenu 40 euro.
Menšie alebo väčšie množstvá alebo iný rozvoz nábojov Brokovnice s.r.o. nerealizuje.

Dodatky:
Zmluvný predajca, alebo zákazník objednávkou a jej zaplatením vyjadruje súhlas s hore uvedenými predajnými podmienkami.

CELÝ OZNAM
OBJEDNÁVACÍ FORMULÁRFirma BROKOVNICE  s.r.o  želá všetkým svojím klientom, priaznivcom a partnerom prijemné prežitie nadchádzajúcich sviatkov v kruhu najbližších. Zároveň si dovoľujeme zaželať aj všetko dobre do nového ruku 2017 hlavne veľa zdravia, šťastia a pohody nech je nadchádzajúci rok pre Vás vo všetkých ohľadoch len a len úspešný.

Dátum Otváracie hodiny
19.12.2016 08:00 - 17:00
20.12.2016 08:00 - 17:00
21.12.2016 08:00 - 17:00
22.12.2016 09:00 - 17:00
23.12.2016 Zatvorené
24.12.2016 Zatvorené
25.12.2016 Zatvorené
26.12.2016 Zatvorené
27.12.2016 Zatvorené
28.12.2016 Zatvorené
29.12.2016 13:00 - 15:00 len po tel. dohovore!
30.12.2016 Zatvorené
31.12.2016 Zatvorené
1.1.2017 Zatvorené
Zdravíme Vás priatelia!

Prinášame Vám nové produkty od značiek Garmin a Rizerva. Celú ponuku nových produktov nájdete v streleckom príslušenstve.


Od Garminu máme sledovanie a výcvik psov

Od Riservy oblečenie a koženné doplnky pre zbraneRISERVU nájdete TU GARMIN nájdete TU

 Brokovnice s.r.o. je výhradný distribútor značky Sabatti. Dokument, ktorý potvrdzuje tento fakt nájdete tu:
2016 Sabatti ESCLUSIVA - preklad


Zdravíme Vás priatelia!

S veľkou radosťou Vám oznamujeme, že dorazila dlho očakávaná nádielka zbraní od firmy Sabatti a Redolfi. Skladové zásoby sú naplnené v rôznych modeloch a kalibroch. Zdravím všetkých strelcov aj poľovníkov!

       Závody pomaly dobiehajú, ruja skončila a tak dúfam, že si nájdete čas otvoriť naše stránky.  Dlho sme sem už nič nepriniesli ,ale pracujeme o to viac. Behom zopár dní máme na sklade veľkú zásielku zbraní od Sabatti,  v ktorej budú hlavne poľovné zbrane a medzi nimi toľko žiadané guľové dvojáky. Zbrane budú dodané spolu s montážami atak nebude nič brániť použiť ich ešte tento rok na tak čakané poľovačky.
       Okrem zbraní dovezieme zásielku brokových kozlíc REDOLFI EOS, ktoré si už našli na Slovensku svoje miesto a robia dobré meno svojmu výrobcovi. Kto ich pozná a počul o nich vie, že sú kvalitné pri  primeranej cene. Môžeme potvrdiť aj my, že sú bez reklamácií.
       Ďalšia zásielka kozlíc MAROCCHI a guľovníc BREDA  bude rozšírená o taktické brokovnice BREDA TACTICAL B12i. Stručný popis  je na konci aktualít.
       Musíme sa priznať aj s negatívnou správou . Fabarm mešká s dodávaním doplnkov na taktické čierne brokovnice. Pretože sa jedná o zbrane – alebo súčasť zbrane a sú potrebné povolenie, neodvážime sa povedať , kedy budú na sklade. Veríme, že do konca roku.
       V novembri naskladníme ešte jednu novinku v našom portofóliu- značku ale zatiaľ neprezradíme.

       V predchádzajúcich aktualitách sme vyzvali strelcov IPSC aby  sa nám ozvali, že im dodáme zbrane za výnimočné ceny. Musím povedať, že sa nám aj ozvali ...... ale pretože  svet okolo nás hlúpne, ozvali sa iba jeden krát, dohodli sme sa že potrebujeme ešte 3 týždne na naskladnenie tovaru a potom sa môžeme venovať uvedenej problematike. Už sa viac neozvali .......
       Nechápeme to lebo máme pre nich určené zbrane, ktoré sú rádovo lacnejšie aj o 40 %.....

       Takže ak sa snažíme pre zákazníkov robiť niečo viac .... tak aj tak to nebýva ocenené.
       Ako príklad môžem uviesť, že sme dávali na rozličné podujatia poukazy, kedy sme z obuvi DIOTTO dávali poukaz na 50 euro. Raz sa dostavil jeden zákazník, ktorý vyhral  2 poukazy, vyskúšal si viacero čísel ( máme celý sortiment do dĺžky ), ale bežné číslovanie mu bolo úzke, lebo má nohú veľmi širokú a od jedu hodil poukazy na stôl a bez pozdravu odišiel......
       Pritom stačilo trošku komunikácie a obuv dokážeme práve u značky DIOTTO zabezpečiť do 6 týždňov.
       Kamarát mi povedal : „neľutuj za takými zákazníkmi, lebo to sú tipy čo chcú len robiť problémy!“
       Neľutujeme a preto si viac ceníme normálnu klientelu.

       Posledná výzva : strelci IPSC zobuďte sa ak chcete zbraň za sponzorované peniaze , v návale pošty si nepamätáme Vaše mená a e-mailové adresy.

       Na záver prinášame foto a malý popis samonabíjacej brokovnice BREDA TACTICAL  B 12i:       Breda sa už dávnejšie pokúšala preraziť na trh s taktickými a športovými modelmi. Prvým modelom bola samonabíjacia brokovnica  Breda ECHO Tactical T9.
V roku 2016 prišla na trh s modelom BREDA TACTICAL B 12i v kalibri 12.  Tento model využíva osvedčený samonabíjací  mechanizmus , ako všetky zbrane BREDA.  Inerziálny  mechanizmus s rotačnou hlavou záveru sa vyznačuje spoľahlivosťou a nebolo ho  potrebné už viac rokov inovovať.
       Tento krát sa konštruktéri  venovali detailom, ktoré sú nesmierne dôležité pre  športové ovládanie zbrane.
       Prvým a výrazne zrejmým zlepšením je zosilnená a zväčšená páka záveru, ktorá umožňuje lepšie ovládanie. Takisto vypúšťanie záveru a zásobnika je výrazne zosilnené a zdrsnené pre lepšiu manipuláciu.
       Úplne novú konštrukciu má vyhadzovacie okienko, ktoré je rozšírené a okraje výrazne zaoblené na lepšie nabíjanie zbrane pri použití v IPSC. Jeho konštrukcia je odkonzultovaná s poprednými talianskymi strelcami  e je kompletná, takže nepotrebuje žiadne  „ home made“ úpravy.
       Bodka pažby na prvý pohľad nenesie žiadne zmeny ale je vyrobená z excelentného materiálu, ktorý si zachováva svoju gelovitú štruktúru a mäkkosť a zároveň pri dotyku s odevom „nezadiera“ ale sa kĺže po látke.
       Táto malá skutočnosť umožňuje lepšiu a plynulejšiu  manipuláciu so zbraňou.
       Ďalšie vylepšenia sa týkajú  mieridiel s optickým vláknom a trubicového predlžujúceho zásobníka. Zbraň je vybavená sadou značkových čokov.
       Podľa výrobcu bude zbraň stáť okolo 1.400 euro. Dávame do pozornosti, že pre prvých 5 strelcov IPSC bude dostupná za mimoriadnu cenu. Dostupná v novembri2016.     – jv-

 
Gratulujeme Hanke Pribilincovej k prvému miestu v Oravskej lige!


Oslávme to spolu !!!

       Spoločnosť  Brokovnice s.r.o. oslávi dňa 22.9.2016 svoje piate výročie činnosti. Dlho sme rozmýšľali ako oslávime našich prvých 5 rokov činnosti a nad spôsobom, ako by sme odmenili našich verných zákazníkov. Využili sme kontakty s našimi obchodnými partnermi, s ktorými sme pripravili 5 rôznych akcii, ktoré ponúknu 5 produktov ako symbol našej päťročnej činnosti.

       Pripravili sme 5 rôznych akcií na zbrane BREDA B4, MAROCCHI, SABATTI a ďalšie o ktorých ešte nechceme písať !

       Predstavíme Vám dnes úplnú novinku – poloautomatické guľovnice BREDA B4 na báze AR-15, výrobcom je spoločnosť C.D. Europe S.r.l. ,ktorá je vlastníkom značky BREDA.


BREDA  B4 - C
BREDA  B4 - ABREDA  B4 - SE       Presný popis zbraní prinášame TU. V stručnosti môžeme povedať, že  BREDA–B4 je vybavená hlavňami bull barrel Lothar Walther o dĺžke  12“, 14,5“ a 20“.  Ako základ pre telo  zbrane boli použité kované a tvrdené  výkovky z ERGALU (7075 T6) nemeckej produkcie BLANKS.

        Operačný systém zbrane je založený na báze gas block , ktorý je autocentrujúci pre hlaveň Free-Float. Je patentovaný firmou Breda. Plastové doplnky sú značky Magpull a kruhové predbažbia sú americkej produkcie Midwest Industries. Celá konštrukcia zbrane sa drží ortodoxne Stonerovej konštrukcie, čo umožňuje vybaviť si zbraň ďaľšími doplnkami v rámci aftermarketu.

       Záverom môžeme povedať, že zbrane sú  zladené už v základných verziách, ktorá vyhovie väčšine strelcov. Pre fajnšmekrov zostáva stále možnosť doplniť si zbraň ďaľšími doplnkami.

       Zbraň je dodávané v plastovom kufríku ABS  ( výr. Negrini ) s miestom aj na optiku.

V rámci nášho výročia prinášame cenník zbraní BREDA B4:


       V rámci pripravovaného projektu sme pre našich zákazníkov pripravili AKCIU, kde sú ceny zbraní výrazne znížené !

       Ak by sa niektorým strelcom zdalo, že základná cena zbrane je privysoká, doporučujeme zakúpiť si klony AR 15 od iných výrobcov, ktoré sa pohybujú už na úrovni 1.500 euro, ale nie sú vybavené kvalitnými doplnkami ako BREDA B4.  Po čase zistia, že upgrade týchto klonov s poštovným a clom môže prevýšiť cenu zbrane.

       Zároveň využívame túto skutočnosť a chceme osloviť 2-3 strelcov IPSC, ktorým chceme ponúknuť zbrane BREDA B4  v lepšej ako akciovej cene a požiadať ich o spoluprácu.

       Neváhajte nás kontaktovať mailom ,napíšte niečo o Vašich športových úspechoch a následné budete oslovení !!!


       Ďalšou novinkou sú brokové kozlice MAROCCHI  FIRST ,výrobca CD EUROPE s.r.l. Línia brokových kozlíc FIRST má baskulu  vyrobenú z ergalovej zliatiny, čo dáva kozlici ľahkosť a pri dĺžke hlavní 71 cm váhu 2,85 kg.  Sú dodávané v modeloch FIRST, FIRST DE LUXE a FIRST DL14. . Sú vybavené ejektormi a dodotovaný výmennými čokmi.

       Baskula modelov DE LUXE a DL14 je vybavená strojovou rytinou s poľovníckym motívom. Pažba a predpažbie je vyrobené z klasického a štandartného orechu.

MAROCCHI FIRSTMAROCCHI FIRST DE LUXE


MAROCCHI FIRST DL14

 

Cenník zbrani MAROCCHI FIRST:


       Ako záverečné zhodnotenie brokových kozlíc MAROCCHI FIRST môžeme povedať, že sú vyrobené precízne, na území Talianska ( žiadna produkcia made in Turkey ) a že dokonale vypĺňajú medzeru na slovenskom trhu. Sú určené na poľovné účely, ale kvalitné materiály umožňujú občasné amatérske použitie na strelnici.Nazdar priatelia!

      Mnohí ma poznáte ako autora nejedného článku o vzťahu veľkých šeliem a človeka, pričom nedielnou súčasťou týchto mojich "výtvorov" je aj kritika utopistického myslenia našich "ochrancov" prírody. Pretože však všetky moje články vyšli v lesníckych či poľovníckych periodikách ,celý ich efekt bol o tom, že som presviedčal - presvedčených.

     Priložený článok som  chcel preto publikovať v MY Nový život Turca , ovšem aj redakcia tohto "plátku" (ktorý by však mohol zohrať dôležitú úlohu v informovaní neinformovaných) pláva zrejme na módnej "ekologicko - ochranárskej " vlne a moju ponuku odmietla  (zrejme ako poľovníka - čiže vraha zvieratiek a lesníka - ako devastátora našich lesov).

     Nezostáva teda nič iné ,len aby sme sa my realisti pokúsili informovať verejnosť inou ,povedal by som ,že neverejnou cestou.

     Preto Vás všetkých prosím, keby ste priložený článok poslali aspoň zopár svojim priateľom a známym (hlavne nepoľovníkom), čím prispejete k väčšej informovanosti a náhľadu tpv. laickej verejnosti. Keďže podobné skúsenosti mám aj s inými nepoľovníckymi či nelesníckymi periodikami (SME, PRAVDA, ... - vyzerá to dokonca ako niekým veľmi účinne organizovaná cenzúra), nezostáva nám zrejme nič iné len aj naďalej využívať túto elektronicko - samizdatovú formu, čo odporúčam aj ostatným autorom.

článok - "Človek v obkľúčení medveďov"

             Všetkým Vám srdečne ďakujem (aspoň za pozornosť). Jaro Ďurík, Martin, Slovensko


II. Plánovaný dovoz  brokového športového streliva CLEVER – MIRAGE

       V súčasnej dobe sa plánuje druhý dovoz  športového brokového streliva CLEVER. V nasledujúcich modeloch a cenách. Objednávky je potrebne zasielať prostredníctvom emailu na: brokovnice@centrum.sk na objednávkový hárok. Uzávierka objednávok je 22.7.2016! Ku každej jednej objednávke treba uviesť telefonický a emailový kontakt, inak ju berieme za neplatnú!


OBJEDNÁVKA CLEVER 2016


Zdravíme Vás priatelia! Pozývame vás na

       Gratulujeme úspešnému výhercovy, ktorému sa podarilo  minulú sobotu v tombole na poľovníckom dni na Bošáci vyhrať opakovaciu guľovnicu Sabatti. Uspešnému výhercovy ešte raz gratulujeme a želáme veľa pekných poľovníckych úspechov a zažitkov s novou zbraňou!

Zdravíme Vás priatelia!

       Už dávno sme nedoniesli žiadne aktuality, ale máme stále niečo nové. Máme toľko nového, že nestačíme upgradovať stránku. Bojujeme s IT mužmi, ale myslíme si že, dôjde čoskoro k výmene a naše aktuality zlepšíme.

       Od 01.06  2016 zastupujeme pre Slovenskú republiku spoločnosť Riserva srl. Taliansko, ktorá  je známa svojimi kvalitnými kožennými doplnkami a výrobkami s Lodenu. Prvá zásielka už je na Slovensku a najdete ju aj u našich zmluvných predajcov.

       Máme na sklade novú zásielku Fabarm a Arsenal a na ceste sú aj poloautomatické zbrane BREDA. O týchto zbraniach  prinesieme správu v priebehu niekoľkých dní.

       Dnes Vám chceme ukázať zopár skvostov zo sekcie použitých zbraní.

BERETTA 682 GOLD E X TRAP  s 11 mm  vysokou šínou, nastaviteľnou pažbou, hlaveň kalibru 12/12 76 cm , spolu s hlavňou pre americký trap dĺžky 81 cm. Obidve hlavne čokované, sada čokov.
Zbraň je nová, nestrieľaná! Cena za komplet :  2.645€BERETTA S686 E TRAP – kal. 12/12, klasické trapové prevedenie s fixným zahrdlením v super stave, za  1.380€


BERETTA DT 10 TRIDENT SKEET -  s hlavňami 71 cm, pevným skeetovým zahrdlením, v super stave  za 2.600€

DT 10 sa nájde za cenu okolo 2.600 euro, ale obyčajne sú to zbrane, ktoré diplomaticky povedané už niečo odstrieľali. Prezentovaná zbraň je v super stave.


BERETTA DT 10 Monocana - kaliber 12, s hlavňou  86 cm, ktorá bola pôvodne určená pre Ameriku. Zbraň je nová nestrieľaná ! Je k dispozícii  za 1.800€. Neuveriteľná cena, lebo umožňuje dostavbu zbrane s novou  hlavňou. Alebo kto vie čo stojí nový spúšťový mechanizmus na DT 10, môže si zbraň kúpiť na súčiastky.


       Ďalšie zbrane Vám prinesieme iba s opisom, pretože pre nedostatok času sme ich nestihli fotografovať.

BERETTA 682 GOLD E SPORTING, kaliber 12/12, s vymeniteľnými čokmi a dĺžkou hlavní 76 cm. Zbraň je určená na všetko od trapu cez parkúr až na poľovačku. Je v super stave za cenu 1.690€. Skutočne príležitosť na super kúpu !!!

Na záver sme si nechali posledný skvost z limitovanej edície.

BERETTA 682 LIMITED v trapovom prevedení, kaliber 12/12, s dĺžkou hlavní 76 cm. Čokovanie fixné **/*. Zbraň je 1121 kus z dvoj tisícovej limitovanej edície. Zbraň je v super stave a má excelentne krásne uzlíčkové drevo. Cena je 2.690€

Pôvodná cena zbrane presahovala vysoko 4.500€!

       Foto všetkých zbraní prinesieme až po ich dovoze, ktorý je už potvrdený na 1. augustový týždeň.

       Poslednú správu ktorú Vám prinášame je MOC cenník z naplánovaného júlového dovozu:

 

Druh brokového streliva Záloha 100% MOC
Mirage T1 Outcast 24g 43€ 48€
Mirage T2 Competetion 24g, Skeet/Trap 46€ 51€

       Naším stálym zákaznikom a klientom ponúkame možnosť nákupu za zmluvné ceny. Celý mechanizmus a objednávanie je rovnaké ako pri predchádzajúcich dovozoch.Zdravíme Vás priatelia!

       Ďakujeme Vám za došlé objednávky streliva Clever, ktoré je prednostne určené pre tých, ktorý vedia s čím strieľa svetová špička a ktorým rozdiel v cene streliva 0,003 euro nerobí finančné problémy. ☺
       Budeme radi, ak objednávky dokompletizujete do 15.2.2016. Sme radi, že Vám ako firma môžeme ponúknuť kvalitné strelivo za nevídané ceny.
       Vďaka nášmu obchodnému zástupcovi sa nám podarili získať ďalšie zastúpenie, tentoraz na značku Holland&Holland. Tešíme sa tejto skutočnosti, pretože značka a  kvalitné zbrane v tejto triede nám na slovenskom trhu chýbali.  Sme radi že občanom slovenskej republiky, ktorí si uvedené zbrane mohli dovoliť, ušetríme náklady spojené s cestovaním do Londýna a nemalé starosti s vybavovaním potrebných dokumentov. :-) Fotografie z návštevy materskej predajne prinášame.


       Priaznivcom čiernych brokovníc – (rozumej military brokovníc) oznamujeme, že vďaka embargu na vývoz zbrani do krajín bývalého Sovietskeho zväzu sme dostali prednostne veľkú zásielku brokovníc s krátkou 11“ hlavňou. Veľa občanov na Slovensku bola smutná, že sme  boli vždy chápaní ako 16. republika Sovietskeho zväzu, ale vďaka tomuto ponímaniu sme boli oslovení ako prví.

Tešíme sa tomu!!!

       V súčasnosti pripravujeme ponuku, kedy našim klientom ponúkneme k pištolovej rukoväti sklopnú pažbu . Všetky dostupné modely majú v svojej špecifikácii uvedené špecifikáciu MIL-TEC , označenú AI . Kto uhádne, čo  označenie MIL_SPEC znamená dostane malý darček !!!
       S určitosťou však môžme povedať, že uvedené zbrane sa nikde inde v Európe nevyskytujú a sú absolútna špička !!!
       Na záver zopár riadkov trapovým strelcom: Prinášame ponuku prvých športových brokovníc. Musíme povedať, že v tomto sektore sa neustále zlepšujeme a zároveň náročnosť našich klientov stále stúpa.
       Úprimne povedané, sme veľmi radi, že dobiehame ostatnú Európu pretože máme brokových strelcov na svetovej úrovni a tomu musí zodpovedať aj amatérska základňa.


 

Zdravím Vás  všetkých v novom roku a želáme Vám veľa zdravia, veľa streleckých a poľovných úspechov!

       Blahoželanie prichádza ako vždy s oneskorením, ale o to je srdečnejšie. Poľovačka, sviatky rodina a iné pracovné povinnosti spôsobujú každý rok toto meškanie. Osobne som rád, že poľovná sezóna končí a tak si môžeme oddýchnuť a stráviť trošku času aj s rodinou. Minulý rok som od 15. januára až do júna nepoľoval a chcem dodržať toto pravidlo aj tento rok. Upokojíme rodinu, strávime s ňou viacej času a nakoniec aj poľovná zver si v čase kladenia mláďat zaslúži trošku pokoja.

       S potešením Vám môžem oznámiť, že v roku 2016 sme pripravili pre našich zákazníkov a zmluvných predajcov výnimočnú ponuku brokového streliva Clever Mirage. Je určená strelcom, ktorí vedia čo chcú, ktorí hľadajú kvalitu. Uvedenú ponuku chápeme ako poďakovanie našim zákazníkom za prejavenú dôveru.  Trh s brokovým strelivom je veľmi deformovaný a výrobcovia predávajú strelivo svojim distribútorom za ceny, ktoré sú prakticky maloobchodné. Ceny nábojov sa každoročne zvyšujú a zdôvodňujú sa zvyšovaním ceny ropy, olova, alebo plechu. Každým rokom počujeme, že sa niečo zvýšilo a kombinácia ropy olova a plechu umožňuje výrobcom vždy si nájsť správnu výhovorku. Tento rok, keď ropa klesla, stúplo zase olovo. V roku 2017 to bude asi plech na kovanie :))) !!!

       V roku 2015 sme predali veľa brokových zbraní začínajúcim strelcom a osobne som rád, ak niekto má ešte chuť, začať so strieľaním. Ešte radšej som ,ak privítame v predajni mladého človeka. Strieľanie sa stalo vo vysokom percente zábavou pre strednú generáciu. Generácia, ktorá má už trochu stabilizované výdavky a príjmy.  Ak by sme aj pri predaji nábojov dodržovali pravidlo, že obchodník musí na nich zarobiť aspoň 10 % tak by sme sa dostali s predajnou cenou nad 60 euro a viac za kartón nábojov. Z tohto dôvodu sme pripravili pre Vás nasledovnú ponuku. Dúfam že Vás poteší!

       Upozorňujeme strelcov, ktorí hľadajú akékoľvek strelivo a porovnávajú ceny navzájom, že ak nájdu strelivo, ktoré bude o 0,003 eura lacnejšie nech si ho určite kúpia.

       Naša firma totiž predáva CLEVER MIRAGE a to je len pre  tých čo vedia čo chcú!
 

Ponuka brokového streliva Clever Mirage na rok 2016
pre zmluvných predajcov a klientov Brokovnice s.r.o.
(platné od 15.01.2016)Legenda a vysvetlenie:


Pokyny k objednávke:
       Objednávky prijímame na e-mailovej adrese mirage@centrum.sk alebo brokovnice@centrum.sk .    Na základe Vašej voľby, pre ktorú alternatívu sa rozhodnete, Vám bude vystavená predfaktúra. Po zaplatení predfaktúry Vám bude poštou  a e-mailom,  zaslaná faktúra – daňový doklad.
V objednávke uvádzajte: špecifikáciu streliva, množstvo a zľavu. Okrem Vašich základných údajov uvádzajte číslo telef. a číslo zbrojného preukazu / licencie.

Termín a dodanie nábojov:
       Termín dodania nábojov je  12.- 13. týždeň (od 21.3 do 2.4.2016). Vzhľadom na skutočnosť, že sa jedná o licenčné konanie a prepravu ADR oneskorenie dodávky brokového streliva do 21 dní ( od dátumu 2.4.2016 ) nie je dôvodom na zrušenie objednávky. Náboje budú naskladnené v sídle firmy Brokovnice s.r.o. v Trenčíne. Na základe žiadosti môžu byť náboje dovezené do 100 km v množstve 20.000 ks (80 kartónov) za cenu 30 euro.
Menšie alebo väčšie množstvá alebo iný rozvoz nábojov Brokovnice s.r.o. nerealizuje.

Dodatky:
       Zmluvný predajca, alebo zákazník objednávkou a jej zaplatením vyjadruje súhlas s hore uvedenými predajnými podmienkami.

VYTLAČIŤ PONUKU BROKOVÉHO STRELIVA 2016

VYTLAČIŤ OBJEDNÁVKU BROKOVÉHO STRELIVA 2016Veľa zdravia, šťastia a úspešných úlovkov Vám v novom roku praje celý kolektív Brokovnice.sk! V roku 2016 chystáme veľké veci a je sa na čo tešiť!


Štedré Vianoce v Brokovniciach

       Keď štedré Vianoce tak u nás v Brokovniciach v Trenčíne. TOP darčeky priatelia a len pre Vás a len v tieto Vianoce. Pripravili sme si pre Vás tri TOP varianty s darčekmi.
Táto bezkonkurenčná vianočne akcia je platná iba do 23.12.2015

       Guľová kozlica REDOLFI EOS, kal. 8x57JRS/8x57JRS bezkonkurenčnej cene 2365,-€ a ku tomu ešte pozorovací ďalekohľad Steiner 7x50 Nighthunter XP

alebo

       Guľová kozlica Redolfi EOS, kal. 8x57JRS/8x57JRS v bezkonkurenčnej cene 2365,-€ a ku tomu ako darček remeň na zbraň, puzdro na zbraň a krabička guľových nábojov Brenneke so strelou BASIC

alebo

       Broková kozlica REDOLFI EOS Sport, kal. 12-76/12-76 v cene 1150,-€ a ku tomu ako darček kartón brokových trapových nábojov.

alebo

       Samonabijacia brokovnica Franchi syntetik, kal. 12-76 v cene 777,-€  a ku tomu ako darček čistenie na zbraň


Akcia platná do 23.12.2015 !!!


Vážení zákazníci!

       Oznamujeme Vám, že , 2.12.2015 bola privezená zásielka zbraní značky  Redolfi. Brokové kozlice Redolfi EOS s dĺžkou hlavní 71 a 76 cm, ventilované hlavne, výmenné čoky, selektor, jednospúšť. Sú vhodné na šport aj poľovné účely. K dispozícii sú modely s nastaviteľnou orechovou  pažbou a aj varianty pre ľavákov. Dovoľujeme si Vás upozorniť na zmenu cenníka brokových kozlíc Redolfi, ktorý napriek inflácii sa nezmenil od roku 2012. Spoločnosť brokovnice s.r.o. sa rozhodla staré ceny zachovať do konca roku 2015!


Cenník brokových kozlíc Redolfi EOS do 31.12.2015

REDOLFI mod. EOS kal. 12-76/12-76
(dĺžka hlavní 71cm a 76cm)
MOC s DPH
Základné prevedenie 1150€
Prevedenie s pažbou M.S. 1290€Nový cenník platný od 1.1.2016 !!!

REDOLFI mod. EOS kal. 12-76/12-76
(dľžka hlavní 71cm a 76cm)
MOC s DPH
Základné prevedenie 1230€
Prevedenie s pažbou M.S. 1390€       Ďaľšou novinkou ktorú prinášame na trh od firmy Redolfi je  guľová kozlica v kal. 8x57JRS/8x57JRS.

Zbraň je v mimoriadnej cenovej ponuke !!!
MOC s DPH = 2365€

 

       Vážení zákazníci! Dovolím si napísať zopár postrehov z posledného obdobia. Často nám napíšete list a dopytujete sa na nejakú zbraň. Snažíme sa Vám odpísať do 24 hodín. Často sa nám stáva však, že Vaše poštové schránky sú preplnené a pošta sa nám vracia. Dnes sa nám to stalo u troch zákazníkov.

       Prosíme Vás pre to aby ste nám nechávali aj Váš telefonický kontakt, ktorý v tomto prípade by sme mohli využiť a zavolať Vám.

       Druhý problém, ku ktorému by som chcel napísať zopár riadkov je častá žiadosť o vypracovanie cenovej ponuky. Neviem, kde slovenský národ objavil túto skutočnosť, ale keď niekto chce kupovať zbraň za 780,- euro čo mu tam máme napísať ? Snažili sme sa zaviesť do predaja zbraní určitú kultúru.

       Zastávame názor, že dovozca by nemal dávať zľavy, pretože tým podráža nohy konečným obchodníkom. Na zbrane a značky, ktoré predávame veľkoobchodne žiadne zľavy neposkytujeme. Zároveň uznávame skutočnosť, že každý predajca môže svojmu dobrému klientovi poskytnúť zľavu do 5 %. Nejedná sa o nejakú významnú zľavu, ale je to skôr pozornosť venovaná klientovi.

       V ďalších riadkoch Vás chceme poprosiť aby ste nás nežiadali o telefonickú inventúru zbraní na predajni. Kto nás navštívil, vie, že výber zbraní je bohatý. Nie je ale v ľudských silách vymenovávať brokovnice od 900 do 1.500 euro.

       Zbraň sa kupuje podobne ako kabát, musí sa prísť do predajne a vyskúšať !

Dr. Jaroslav Vidan


IPSC Majstrovstvá Slovenska 2015
Verejný strelecký pretek
HUBERTOVA  PUŠKA
Strelnica Zákopčie 10.10.2015


Organizačný výbor:


Predseda OPK - Ing. Alojz Riško
Riaditeľ pretekov - Mgr. Vladimír Škripek
Hlavný rozhodca - deleguje OPK Čadca
Ekonóm - ekonomická komisia OPK
Lekárska služba - MUDr. Belošovič Roland
Technická služba - Bc. Ivan Paluš, Martin Heglas

PROPOZÍCIE

Broková streľba:
Compak parkúr:  strieľa sa 50 terčov  na dvoch strelištiach

Streľba z poľovníckej malokalibrovky M 800: 
Líška sediaca redukovaná: terč pevný na vzdialenosť 50 m, 2x10 výstrelov v časovom limite 2x6 minút, mieridlá otvorené alebo optické, zbraň poľovnícka malokalibrovka, poloha v ľahu bez opory

Srnec redukovaný: terč pevný na vzdialenosť 50 m, 2x10 výstrelov v časovom limite 2x6 minút, mieridlá optické, zbraň poľovnícka malokalibrovka, poloha po stojačky s oporou o pevnú tyč

Kamzík redukovaný: terč pevný na vzdialenosť 50 m, 2x10 výstrelov v časovom limite 2x6 minút, mieridlá optické , zbraň poľovnícka malokalibrovka, poloha po stojačky s oporou o voľne postavenú tyč alebo bez opory

Diviak redukovaný: terč pevný na 50 m, 2x10 výstrelov v časovom limite 2x6 minút, mieridlá otvorené alebo optické, zbraň poľovnícka malokalibrovka, poloha po stojačky  bez opory


       V prípade nesúhlasu s výrokom rozhodcu má každý strelec právo protestovať. Protest musí byť vyjadrený bezprostredne po výstrele, prípadne po zistení nejasnosti, zdvihnutím ruky a oznámením „PROTEST“. Rozhodca preruší streľbu prešetrí vzniknutú situáciu a oznámi strelcovi rozhodnutie. U brokovej streľby rozhodne rozhodca po dohode s pomocnými rozhodcami a výsledok oznámi strelcovi. Keď strelec nie je s výrokom rozhodcu spokojný, môže po ukončení streľby na terč ( u streľby malokalibrovkou), alebo po ukončení streľby položky ( u streľby brokovnicou ) podať protest u hlavného rozhodcu spolu s vkladom 10 €. Hlavný rozhodca odovzdá protest „JURY“.  Rozhodnutie JURY má konečnú platnosť. Keď JURY rozhodne v neprospech strelca, vklad za protest prepadá v prospech usporiadateľa.

Hodnotenie:
Maximálny počet bodov:  1000  (800 malokalibrová streľba,  200 broková streľba 1 terč = 4 body). V prípade zhodného výsledku v kombinácii je rozhodujúci dosiahnutý výsledok v disciplíne redukovaný diviak v poradí druhý a prvý terč, CS 2., CS 1 . V M 800 spôsob určenia víťaza v zmysle streleckého poriadku SPK, v Compak sporting rozstrel.

Vklady:
Malokalibrovka 3 výstrely na  prvý terč líšky sediacej redukovanej
Pretek:       30 €       kombinácia M 800 + poľovnícky parkúr
                  15 €       M 800
                  15 €       Compak Sporting

Ceny:
Prví traja víťazi v kombinácii budú odmenení pohármi. Víťazi v jednotlivých disciplínach budú ocenení medailami a diplomami.

Časový rozpis:
prezentácia                                                      7.30  - 8.30
zahájenie preteku                                            8.30  - 8.45
začiatok preteku M 800                                   9.00
začiatok preteku CS                                        10.00

Ubytovanie a parkovanie vozidiel:
Ubytovanie nie je zabezpečené. Parkovanie osobných vozidiel na parkovisku strelnice.

Občerstvenie:
Je zabezpečené v priestore strelnice.

Strelivo:
Každý pretekár  si strelivo zabezpečuje sám.

Organizačný výbor si vyhradzuje právo zmeny!
Každá zmena bude oznámená pred začiatkom preteku!

Pre bližšie informácie kontaktujte kanceláriu OPK Čadca, 0901 704 706. Prihlasovanie prebieha cez registračný formulár zverejnený na web stránke www.spzca.sk spolu s propozíciami. Zdravím vás priatelia!

Prinášame vám cenník pre Fabarm zbrane


Zdravíme Vás!

       Konečne po dlhej dobe sa nám podarilo doviezť od firmy Arsenal Firearms samonabíjacie pištole STRIKE ONE. Aj keď to trvalo dlho boli sme rýchlejší ako Česi, Nemci a Poliaci ! Je výnimočná svojim systémom zamykania a nízkym ťažiskom, s nízko položenou hlavňou, ktorá uľahčuje strieľanie. Jeden pán o nej povedal: „Konečne pištoľ, s ktorou netreba mieriť!“ Ak by som nezabudol jeho meno tak by som ho aj napísal ☺!       Pištoľ je predurčená na streľbu IPSC. Oslovili sme slečnu Bc.Hanku Pribilincovú, ktorá práve posledný víkend vyhrala Wienna Open 2015 a jej priateľa Michala Belicu, ktorí budú strielať IPSC s Arsenalom Strike One ! Držíme im palce !       Pre nesúťažnú, zábavnú a hlavne lacnú streľbu máme k dispozícii celý sortiment krátkých a dlhých zbraní od ISSC v kal. 22 L.R. Pre všetky tieto zbrane trvá do 1. augusta 2015 zľava 20 % z MOC !

ZĽAVA 20 %  NA PRODUKTY ISSC  TRVÁ DO 1. AUGUSTA 2015

       Najdôležitejšie je však, že sa nám podarilo doviezť zbrane aké Slovensko ešte nevidelo ! Sortiment zánovných zbraní zn. Beretta a Perazzi so zárukou  a dobrým kompromisom medzi cenou a kvalitou.
Uvedené zbrane budem postupne pridávať do ponuky.Pozn: na novo pridaných zbraniach pri prezeraní digitálnych fotografií sme objavili stopy po oleji. Nie je to hrdza, ani poškodenie povrch, ako povedali naši neprajníci. Je to prípravok na dlhodobé konzervovanie zbraní pred transportom. Uvedomili sme si túto skutočnosť až pri prezeraní foto.


Memoriál Milana Romana - XVII. ročník

       Obvodná poľovnícka komora a Slovenský poľovnícky zväz, Regionálna organizácia   Kysúc  pozýva priaznivcov strelectva na XVII. ročník Memoriálu Milana Romana. Podujatie bude prebiehať v dňoch 8.- 9. augusta 2015 na strelnici RgO SPZ Kysúc Zákopčie.
 
Organizačný výbor

Predseda Ing. Alojz Riško
Riaditeľ pretekov Vladimír Škripek
Hlavný rozhodca deleguje OPK
Ekonóm ekonomická komisia RgO SPZ Kysúc
Lekárska služba deleguje OPK
Technická služba deleguje OPK

 
Propozície

       Strieľa sa podľa platného streleckého poriadku SPK a týchto propozícií. V oboch päťbojoch budú prví traja pretekári odmenení vecnými cenami. Takisto prví traja strelci v 10-boji získajú medaily, diplomy a vecné ceny.
Organizačný výbor si vyhradzuje právo zmeny, čo pretekárom oznámi po dohode s hlavným rozhodcom pred začatím súťaže. Brokové náboje sú povolené do 2,5 mm a hmotnosť brokovej náplne nesmie prekročiť 28,5 g. Na strelnici bude zabezpečené občerstvenie a parkovanie vozidiel.

Rozsah preteku
M 5-boj (500 bodov)
Srnec redukovaný
pevný terč na vzdialenosť 50 m, 10 výstrelov v časovom limite 6 min. v stoji s oporou o voľne postavenú tyč,
Diviak redukovaný
pevný terč na vzdialenosť 50 m, 10 výstrelov v časovom limite 6 min. v stoji, z voľnej ruky bez opory,
Líška sediaca redukovaný terč
pevný terč na vzdialenosť 50 m, 10 výstrelov v časovom limite 6 min. v polohe ľahu bez opory,
Líška na prieseku
pohyblivý terč na vzdialenosť 35 m, položka 10 výstrelov v polohe poľovnícky postoj, šírka prieseku 4 m, strelec môže ihneď po povele na vypustenie terča zalíciť zbraň,
Diviak na prieseku
pohyblivý terč na vzdialenosť 50 m, 10 výstrelov, poloha poľovnícky postoj, šírka prieseku 10 m, strelec môže hneď po povele na vypustenie terča zalíciť zbraň.

Brokový 5-boj (500 bodov)
 

Oblúkové strelište jedna položka v počte 20 terčov 1 terč 5 bodov 100 bodov
Americký trap jedna položka v počte 25 terčov 1 terč 4 body 100 bodov
Vysoká veža jedna položka v počte 10 terčov 1 terč 10 bodov 100 bodov
Dvojstrely jedna položka v počte 10 terčov 1 terč 10 bodov 100 bodov
Zajac na prieseku jedna položka v počte 10 terčov 1 terč 10 bodov 100 bodov

 
Časový rozpis
8. august 2015 M 5-boj

7.30 8.30 hod. prezentácia
8.00 9.45 hod. tréning- 5x5 výstrelov na terče S, S, D, BD, BL
10.00 15.00 hod. pretek
  15.30 hod. predpoklad vyhlásenia výsledkov

9. august 2015 brokový 5-boj

7.30 8.30 hod. prezentácia
8.00 9.45 hod. tréning 20 terčov OS, 5 terčov BZ, 5 terčov AT, 5 terčov VV
10.00 15.00 hod. pretek
  15.30 hod.  predpoklad vyhlásenia výsledkov

 
Hodnotenie pretekárov pri rovnosti bodov
M 5-boj a 10-boj: podľa streleckého poriadku SPZ
Brokový 5-boj: 1. OS-dvojstrely, 2. vysoká veža

Vklady

1 pretek M 5-boj 15 €
2 pretek brokový 5-boj 20 €
3 tréning M 5-boj 6 €
4 tréning brokový  5-boj 10 €
5 (5xAT, 5xVV, 20xOS, 5xBZ)  

Ubytovanie a parkovanie vozidiel
Ubytovanie nie je zabezpečené. Parkovanie osobných vozidiel na parkovisku strelnice.

Občerstvenie
Je zabezpečené v priestore strelnice.

Strelivo
Každý pretekár si strelivo zabezpečuje sám.

Organizačný výbor si vyhradzuje právo zmeny. Každá zmena bude oznámená pred začiatkom preteku.

Informácie popr. účasť na súťaži môžete potvrdiť na t.č. RgO SPZ 041/432 13 62, resp. kancelária OPK Čadca 0901 704 706
 


Priatelia pozdravujem Vás!!!

S radosťou Vám môžeme oznámiť, že sme doplnili skladové zásoby brokových kozlíc od firmy Redolfi v model REDOLFI EOS


Zdravím Vás priatelia!

       Po dlhej dobe som si našiel trošku času na napísanie zopár riadkov a oznámiť novinky z našej aktivity. Dokončili sme nový web ISSC.SK , kde prehľadne prinášame všetky novinky o produktoch firmy ISSC, ktorá sa venuje malokalibrovkám.

       Kto športovo strieľa , vie že prakticky neexistuje malokalibrovka, ktorá by fungovala od začiatku na 100 %. Obyčajne platí, že treba pre malokalibrovú pištoľ vybrať jeden druh streliva s ktorým dobre funguje. Druhým faktorom je skutočnosť, že malokalibrovky začnú dobre pracovať až po zastrieľaní niekoľko stovák nábojov.       A tak aj my sme pripravili test streliva a uvedené malokalibrovky budeme dodávať so strelivom, ktoré bude už vyskúšané a doporučené ... a za super cenu.
       Väčšina modelov už čaká na predajni na svojho zákazníka.  Vzhľadom na skutočnosť, že naši obchodní partneri ( česť výnimkám) neprejavili doteraz žiadny záujem o uvedené zbrane,  a chcú zbrane vo svojich obchodoch predávať spôsobom, že ak o nejakú zbraň zákazník prejaví záujem tak mu ju objednajú, poskytneme prvým 10-tim  zákazníkom zľavu vo forme 20 % z MOC.

       Ďalším naším novým webom je FABARM.SK . Tento rok sme získali výhradné zastúpenie na military a taktické brokovnice spoločnosti FABARM. Náš grafik spravil web podobne ako ISSC veľmi jednoduchým a prehľadným spôsobom, ktorý umožní rýchlu orientáciu zákazníka.Ani pri tomto sortimente zbrani nepredpokladáme, že by koneční predajcovia zmenili svoje správanie a preto pripravujeme na prvé kusy zbraní zaujímavé zľavy pre konečných spotrebiteľov, ak budú zakúpené v našej predajni. Zbrane budú dostupné v III. / IV. júlovom týždni.

Naším hlavným a kľúčovým koňom je samonabíjacia pištoľ od Arsenal Firearms Strike One v kal.9 mm Luger

Prinášame stručný popis modelov s cenami:


STRIKE ONE STANDART -  základný model, rám zbrane v troch farbách – čierny, zelený a pieskový, záver zbrane čierny, pevné nenastaviteľné mieridlá. Cena 696,- euro

STRIKE ONE CHROME  - šedý polymérový rám s chromovaným záverom, pevné nenastaviteľné mieridlá. Cena 828,- euro

STRIKE ONE ONE ERGAL -  rám z areonautického Ergalu, možný spolu so záverom zbrane vo viacerých farebných úpravách, povrchová úprava CeraKote. Cena na požiadanie

STRIKE ONE ONE AWP – All Weather Pistol , zbraň spolu so záverom v zelenej a púštnej farbe, CeraKote, určená do extrémne ťažkých podmienok. Cena 949,- euro

STRIKE ONE SPEED  STANDART –  model určený na športovú streľbu, čierny rám a záver, nastaviteľné mieridlá so svetlovodivými vláknami. CeraKote úprava, záver z inox ocele s odľahčením. Cena 919,- euro

STRIKE ONE SPEED  Gold/Titanium/Bronze –  model určený na športovú streľbu, čierny rám a záver v zlatej,titánovej a bronzovej farbe. Nastaviteľné mieridlá so svetlovodivými vláknami. CeraKote úprava, záver z inox ocele s odľahčením. Cena 979,- euro

       Všetky produkty sú fyzicky dostupné spolu aj orginálnymi púzdrami. O ďaľších produktoch spoločnosti Arsenal Firearms Vás budem informovať v krátkej dobe.

Tešíme sa Vašu návštevu!

Pohár Predsedu OPK a SPZ RgO Kysúc - pozvánka


       Obvodná poľovnícka komora Čadca a SPZ Regionálna organizácia Kysúc  pozýva  priaznivcov strelectva na streleckú súťaž  Pohár Predsedu OPK a SPZ RgO KYSÚC,  ktorá sa uskutoční na strelnici Zákopčie v dňoch 6. a 7. júna 2015. Súťažiť sa bude v streleckých disciplínach: Poľovnícky parkúr a Univerzálny Trap.

Organizačný výbor

Predseda Ing. Alojz Riško
Riaditeľ pretekov Mgr. Vladimír Škripek
Vedúca kancelárie OPK Čadca Ing. Erika Kriaková
Hlavný rozhodca deleguje OPK
Ekonóm ekonomická komisia
Lekárska služba MUDr. Roland Belošovič
Technická služba deleguje OPK


Informácie

- pretek sa koná za každého počasia, podľa platného streleckého poriadku a týchto propozícií
- pretek bude súťažou jednotlivcov pri minimálnej účasti 6 strelcov pre každú disciplínu, traja tsrelci s najvyšším počtom dosiahnutých bodov budú odmenení vecnými cenami, medailou a diplomom. Najlepší strelec získa Pohár Predsedu OPK a SPZ RgO Kysúc Čadca

Predpokladaný časový rozpis

POĽOVNÍCKY PARKÚR
Sobota 6.6.2015   
7.30-8.00 prezentácia
8.15-8.30 otvorenie
8.30 pretek v disciplíne Poľovnícky parkúr
Vyhlásenie výsledkov: 30 min. po poslednej položke

UNIVERZÁLNY TRAP
Nedeľa 7.6.2015   
7.30-8.00 prezentácia
8.00-8.30 otvorenie
8.30 pretek v disciplíne Univerzálny Trap
Vyhlásenie výsledkov: 30 min. po poslednej položke

Rozsah preteku

Poľovnícky parkúr
4x25 terčových kotúčov, priemer brokov max.2,5 mm, hmotnosť brokovej náplne max.28,5 g

Univerzálny trap
4x25 terčových kotúčov, priemer brokov max. 2,5 mm, hmotnosť brokovej náplne max. 28,5 g

Vklady
PP 35 €   4x25 terčových kotúčov
UT 35 €   4x25 terčových kotúčov

Ubytovanie a parkovanie vozidiel
Ubytovanie nie je zabezpečené. Parkovanie osobných vozidiel na parkovisku strelnice.

Občerstvenie
Je zabezpečené v priestoroch strelnice.

Strelivo
Každý pretekár si strelivo zabezpečuje sám.

Tréning parkúr: 5. 6. 2015 od 13.00

Organizačný výbor si vyhradzuje právo zmeny. Každá zmena bude oznámená pred začiatkom preteku. Informácie popr. účasť na súťaži môžete potvrdiť na t. č. OPK Čadca, Ing. Erika Kriaková- 0901704706

Milí priatelia firma BROKOVNICE s.r.o. Vám želá veľa úspechov v nadchádzajúcej poľovníckej sezóne.  16. máj za nami a nám sa začala sezóna lovu srncov a tak tu  je niečo na inšpiráciu.


Želáme veľa zdaru a športových úspechov v novej sezóne!

       Ďakujeme všetkým strelcom, ktorý si zachovali priazeň a strieľajú naďalej s nábojmi Clever Mirage! Tento rok sme spravili prvý krát dovoz s tzv.  zmluvným predajom. Zmluvný predaj v praxi znamená, že cena nábojov bola v priemere o 5-8 euro na kartóne menšia ako je MOC cena na predajni. Spoločnosť Brokovnice s.r.o. chce týmto vyjadriť  poďakovanie pre svojich zákazníkov.
       Zákazníci, ktorí si náboje len objednali, bez toho aby dodržali podmienky zmluvného predaja budú predané náboje za MOC.
       Každý z výrobcov sa hrdí svojim najčastejšie používaným argumentom, že „naše náboje sú najkvalitnejšie“. Áno súhlasíme s týmto argumentom, ale musíme povedať, že medzi najkvalitnejšie náboje patria aj náboje iných špičkových výrobcov. Problémom slovenského trhu nie je však uznanie kvality, ale faktor najlacnejšej ceny. Z tohto dôvodu je veľmi ťažko nábojom Clever Mirage konkurovať lacnejším nábojom. O to si viac ceníme priazeň, ktorú si strelci zachovali napriek ťažkým podmienkam.

       V minulých aktualitách sme priniesli správu o pretekoch Memoriáli V.Vargu st., ktorý sme sponzorovali.  V časoch krízy je čoraz ťažšie sponzorovať akúkoľvek aktivitu a stále to je ťažšie aj pre skutočnosť, že nikto uvedené skutočnosti neoceňuje.
Uvedený pretek však budeme sponzorovať aj do budúcna, pretože rodina Vargovcov organizovaním memoriálu vytvorila skvelé podmienky pre kvalitný strelecký pretek, čo aj potvrdila tohtoročná účasť.

       Obchodníkov si dovoľujeme upozorniť , že máme na sklade kompletný sortiment guľovníc a brokovníc od Sabatti.  V krátkej dobe (12-14 dní ) čakáme zásielku od ISSC, ktorá vyrába malokalibrové pištole na športovú streľbu. Tretí oznam si necháme pre seba, lebo ešte necheme urieknuť proces licenčného konania.
       Z doplnkov máme na predajni absolútnu novinku na slovenskom trhu EXTREME CLEANER, ktorá zabezpečuje minimálne na rok bezproblémovú údržbu zbrane.
Špeciálna tkanina napustená lubrifikantom a odstraňovačom zbytkov po streľbe, je predurčená pre každodennú údržbu.

       A teraz niečo humorné, požiadavky zákazníkov s ktorými sme sa  stretli minulý mesiac na predajni:
- požiadavka na guľový dvoják v kalibri 243 W
požiadavka na guľový dvoják s jednou hlavňou 7x65R a druhou 9,3 x 74 R
- požiadavka na trapové náboje 28 g s olovom 2,6 mm pre údajne tvrdé terče
- ak nemáme na sklade náboje s veľkostou olova  8,5 ( 2,2 mm )  a 28 g ,tak sú všetci rozčarovaní, ak ich však máme tak chcú 8,5 (2,2 mm) ale 24 g
- keď sme mali  na sklade jednoranné zlamovacie guľovnice s kalibrom 308 W teda bez okrajovým nábojom nikto o uvedené zbrane nezavadil. Teraz, keď po rokoch berieme iba SKL s okrajovými nábojmi  a 5-timi základnými kalibrami zákazníci si pýtajú 308 W alebo 30-06 Spring.

Malo by platiť aj v týchto požiadavkách staré príslovie: Zákazník náš pán?

       Na záver chcem pozvaným zákaznikom, priateľom a strelcom oznámiť, že súkromná akcia 8.5.2015 na strelnici Hubert v Trnovci nad Váhom sa začína od 09,00. Občerstvenie je zabezpečené! Prosím všetkých pozvaných hostí aby potvrdili účasť do 7.5.2015 e-mailom alebo sms.

Želám Vám veľa streleckých zážitkov a peknú jar!Memoriál Vojtecha Vargu st. VI. ročník výsledky a galériaVYSLEDKY v PDF


Memoriál Vojtecha Vargu st. VI. ročník PDFNáboje Clever Mirage


       Oznamujeme všetkým záujemcom, o náboje, že zásielka je potvrdená na pracovný týždeň po Veľkej noci.

       Zároveň prosíme všetkých, ktorý majú objednané náboje aby podla objednávky postupovali nasledovne:1. cenu objednaných nábojov si vyrátajú podľa priloženéj tabuľlky, pričom platí pre cenu odstavec ZMLUVNÝ PREDAJ.
2. uvedená cena je za kartón = 250 ks nábojov, 1000 nábojov = 4 karóny.
3. vyrátanú cenu zaplaťte prevodom alebo vkladom na účet spoločnosti BROKOVNICE s.r.o. vedenom v OTP banke Slovensko:
    č. účtu : 15992743 / 5200   
    IBAN : SK32 5200 0000 00001599 2743
    var. symbol : napíšte Vaše telefónne číslo bez prvej "0" (9 čísel)
4. o vykonanej platbe informujte e-mailom na brokovnice@centrum.sk, kde uvediete podrobnosti na koho treba vystaviť faktúru a aké náboje ste objednali.
5. Ku každej platbe bude vystavená faktúra
6. Náboje budú dodané iba zájaznikom, ktorý realizovali platbu do 1. apríla 2015
7. Na objednané a nezaplatené náboje sa vyťahuje MOC
8. Pre zákaznikov z väčšej vzdialenosti budú náboje dodané  na strelnicu Štrky Tranava.
9. Cena nábojov zohľadňuje uvedený spôsob predaja a dodania nábojov.

 

Oznam pre zákazníkov!

       35 skeetových a trapových zbraní je na sklade a prosíme záujemcov, ktorý sa informovali na zbrane a majú ich odložené, aby nás navštivili. Ďakujeme.

 

Ing. Ján Zemeník

       Vo veku 51 rokov v stredu 25. februára 2015 nečakane a náhle zomrel dlhoročný vedúci oddelenia balistiky odboru kriminalistickej identifikácie Kriminalistického a expertízneho ústavu (KEÚ) PZ Ing. Ján Zemeník, pokladaný na Slovensku za jedného z najlepších expertov na zbrane.
       Na Slovensku hádam nie je jeden strelec, ktorý by sa s Jankom v minulosti nestretol alebo nepočul jeho meno. Najčastejšie ho strelci poznali v súvislosti so znaleckými posudkami svojich strelníc, ktoré vypracovával.
       Veľa strelníc vďačí za zachránenie ich existencie práve vďaka tomu. Aj ja som ho spoznal práve cez strelecký šport a strelnicu, ktorú sme budovali  a od tohto času sme sa stretávali veľmi často.

       Jeho meno sa výrazne spája so zbraňovými amnestiami, ktoré výrazne znížili počet nelegálne držaných zbraní. Významná je aj jeho publikačná činnosť v oblasti kriminalistiky.

       Je ťažko písať tieto riadky, keď vieme, že mladý človek odišiel tak náhle  a bolestivo z nášho sveta. Janko bol čestný, rovný a priamy chlap! Dovolili sme si pozbierať fotografie z internetu a takto ho pripomenúť našim čitateľom a strelcom !

       Vyjadrujeme úprimnú sústrasť, snúbenici, pozostalým a všetkým blízkym priateľom !

       Dr. Jaroslav Vidan


       
Posledná rozlúčka so zosnulým bude v bratislavskom krematóriu dňa 4. 3. 2015 o 16,45 h. 
       Dovolíme si Vám priniesť exkluzívny článok v PDF nášho priateľa ing. Jaroslava Kuracinu, ktorý bol zverejnený v periodiku ŽIVOT. Myslíme si, že ing. Kuracina a článok si zaslúžia priestor, a je potrebné, aby sa o ňom dozvedelo čo najviac ľudí.

       K uvedenému článku si dovolím poznamenať, že môžeme byť hrdí, že na Slovensku žijú ľudia, ktorí dokážu niečo vymyslieť a presadiť sa vo svete a vytvoriť svojou činnosťou viac ako 100 pracovných miest.
       Paradoxom však je, že príslušníci vlastného národa a vlastný štát tieto skutočnosti neoceňujú.
       Na jednej strane môžeme byť hrdí na predstaviteľov nášho národa, ale na druhej strane musíme byť smutní z toho, kto posledných 15 rokov riadil našu krajinu.
Mám šťastie žiť v dvoch krajinách a musím povedať, že na Slovensku sme experti v aplikácii blbých zákonov EÚ, ktoré sa nikde neuplatňujú tak prísne, ako na Slovensku, pretože všade sa zohľadňujú určité lokálne špecifiká, ktoré zmierňujú dopady blbého zákona.
       S výberovými konaniami spomínanými v článku má skúsenosť aj naša spoločnosť. Často krát dostávame výzvy na účasť vo verejnom obstarávaní napríklad na kúpu štyroch streleckých časomier, ktoré v maloobchode stoja od 120 do 135 euro a sú vyrábané dvomi svetovými výrobcami.
Výzva na účasť vo verejnom obstarávaní na kúpu 4 časomier v sume maximálne 540 euro obsahovala 10 strán husto popísaného textu a pritom stačilo priemerne inteligentnému človeku stráviť 15 min na internete, kde by našiel produkt s najlacnejšou cenou.
       Alebo výberové konanie na kúpu 9000 ks brokových nábojov pre špeciálnu vojenskú jednotku.  Výzva mala 15 strán, boli v nej uvedené hrubé technické chyby – takže hneď bolo jasné, že ju písala nejaká úradníčka, ktorá možno náboj ani nevidela.... a ten čo to kontroloval tiež nie !
Priatelia nedovolím si vôbec písať v našej krajine o výberových konaniach šitých na mieru. Tie už vyšli z módy. Teraz sa používajú iné triky – ten čo je spomínaný v článku – že zadávateľ môže kúpiť tovar od prvých troch výhercov.
Najlepší trik s ktorým som sa stretol, je však formulka, že Vaša ponuka vyhrala, ale bola podozrivo nízka a preto tovar sa kúpi od súťažiaceho č.3 !!!
       Často krát počúvam od priateľov výčitku, prečo sa hnevám na tieto a podobné veci, ktoré nemôžeme ovplyvniť.
Odpovedám im Werichovým výrokom :
V živote by sme sa mali riadiť heslom, že múdrejší ustúpi. Ak by sme to však robili stále, tak blbosť by zvíťazila bez odporu !
A tento výrok sa dá uplatniť aj na politickú aroganciu a zvôľu !
Pridám dnes ešte jeden výrok amerického komika Allena Daytona (1919-2004):
       Jediný spôsob boja proti zločincom je ten, že ich nebudeme voliť!

       Prajem Vám pekné čítanie a spravte si Váš názor!  Dr. Jaroslav Vidan

Zdravím Vás priatelia !

Začnem pekne po poriadku:
       S veľkým oneskorením ale o to srdečnejšie Vám želám v novom roku veľa zdravia, presnú mušku a krásne poľovné zážitky !!! Želanie prišlo s veľkým oneskorením ale počul som , že v zahraničí sa môže priať do konca januára a tak sme ešte v limite !
       Niekedy som  smutný, že neprinášame v aktualitách častejšie správy, ale musím povedať, že tlak našich byrokratických blbov, ktorí uplatňujú zákony a pravidlá EÚ na Slovensku sa snažia viac ako je to bežné v celej západnej Európe. Oberá nás to o drahocenný čas a tvorivé sily !
       Používanie rovnakého zákona na Slovensku s porovnaní s Francúzskom alebo Talianskom je podstatne tvrdšie a prísnejšie. Neviem čím sme si to zaslúžili ale máme to asi v sebe, veď aj z histórie je známe heslo alebo veta :“Národ sebe samému .....“ ,a tak sa toho držíme a ničíme sa medzi nami. Je to viac ako smutné !
       Existujú však aj príjemné veci a krásne poľovné zážitky. Na poslednej spoločnej poľovačke, kde sme sa zúčastnili sa podarilo nášmu zákazníkovi a poľovnému priateľovi p. Mariánovi Gonovi streliť s guľovým dvojákom Sabatti 4 kusy diviakov. Gratulujeme !!!
       Zbraň nestačil ani osadiť optikou a používal iba mechanické mieridlá. Strieľalo sa mu tak dobre a intuitívne, že sa rozhodol, že dvoják optikou neosadí, z čoho sme ako predajňa „ zosmutneli“ !
Prinášame jeho foto  z výradu  a prajeme Lovu zdar !       Na poli streleckých súťaží sme sa rozhodli pre rok 2015, že podporíme parkúrovú súťaž Pohár SPK a Brokovnice.sk. Napriek tomu, že parkúroví strelci nie sú našimi  extra zákazníkmi robíme tak pre dlhodobé priateľstvá a pre kvalitnú súťaž. Veľa strelcov na Slovensku ešte nevie, ale  vo svete sú parkúrové súťaže veľmi obľúbené a ich počet a rozšírenie stále stúpa. Pravdepodobne je to pre skutočnosť, že trvajú zväčša jeden deň, môžu sa strieľať a poskladať aj na menších alebo poľných strelniciach a sú určite veľmi zábavné. Údajne sú aj lepšie prijímané manželkami !!!
       Druhé podujatie, ktoré podporíme je Memoriál V. Vargu st.. Podrobnosti Vám prinesieme na našich stránkach.
Chceli by sme podporiť aj dynamickú streľbu z dlhých brokových zbraní, žiaľ táto  myšlienka je ešte v štádiu rozhodovania.

       Tešíme sa, že sme zaznamenali novú strelnicu – Strelnica pod Roháčkou pri Prešove, o ktorej prinesieme informácie na našich stránkach a na slovenskestrelnice.sk
Využívam túto príležitosť aby som oslovil všetkých majiteľov strelníc a spoločnosti, čo ich prevádzkujú a zaslali nám údaje o svojich strelniciach a foto. Budú zdarma zverejnené na našich stránkach.
       Ospravedlňujeme sa všetkým zákazníkom, ktorí čakajú na  objednané zbrane. Podľa posledných informácii z tohto týždňa chýbajú do dodania zbrani iba dni. Takže túto poľovnú sezónu stíhame ! :)
       Žartujem ale som z toho aj smutný. Podľa informácii  majú tieto problémy prakticky všetci dovozcovia. Pripisujeme to vystupňovanej byrokracii a nepružnosti výrobcov reagovať rýchlejšie.

       Na poli použitých zbraní čakáme dodávku excelentných športových brokových kozlíc s výhodným pomerom cena a kvalita. Zbrane budú postupne uverejňované na našich stránkach. Upozorňujeme, že veľa zbraní sa na internet nedostane, pre náročnosť a nedostatok času.

       Kompletizujeme objednávky na predpokladaný dovoz brokového streliva Clever Mirage a prinášame jeho cenník. Na vysvetlenie dodávame že  v objednávke je nutné okrem typu a gramáže špecifikovať aj veľkosť olova slovom ( skeet- parkúr- trap ) ,veľkosťou ( 9,5 – 8,5- 7,5 alebo 2,0 mm- 2,2 mm alebo 2,4 mm).
       Pod zmluvným odberom rozumieme predaj licencovaným obchodníkom, predaj klientom Brokovnice s.r.o. , predaj strelniciam , predaj novým zákazníkom, ktorí si kúpili 1. brokovnicu a predaje nad 2.000 ks nábojov, ktoré boli dopredu zaplatené. O tom, že zmluvný predaj je výhodný nemusíme písať a navyše predávame kvalitu! Pre ostaných zákazníkov platia MOC. Využite  možnosť objednávky do 6.2. 2015 !       Na záver Vám oznamujeme zmenu otváracích hodín v predajni nasledovne :

Pondelok:  len na telefonický dohovor
Utorok:  11,00 – 18,00 hod
Streda:  08,00 -  16,00 hod
Štvrtok:  11,00 – 18,00 hod
Piatok:  08,00 -  16,00 hod
Sobota:  zatvorené
Nedeľa:  zatvorené

       Uvedená zmena umožní aj „workoholikom“ nájsť si svoj priestor k návšteve predajne a kúpeniu svojej „prvej“ brokovnice. Pre niektorých zákazníkov dodávam – bez návštevy sa to nedá!!!
 

Vážený priatelia poľovníci a strelci firma  BROKOVNICE s.r.o. v čase od 23.12.2014 do 7.1.2014 je zatvorená z dôvodu čerpania dovolenky.

Prípadný záujemca o kúpu zbrane nás môžu kontaktovať na:
0911 222 944, brokovnice@centrum.sk       Oznamujeme športovým strelcom, že v roku 2015  je naplánovaný 1. dovoz  športového streliva na termín 5.-6. týždeň roku 2015. Pretože uvedené strelivo bude ponúknuté za výnimočné ceny, budú uprednostnení klienti Brokovnice s.r.o, verní zákazníci a zmluvné organizácie.

Ceny streliva s DPH:

T3 Grand Italia 24 g trap
 
 
 

 
250ks (kartón)   49,00 € 0,196 €/náboj

 
T4 Pro Extra 24 g trap
 
     
250ks (kartón)   52,50€ 0,211€/náboj

       Prijímame iba e-mailové alebo písomné objednávky na adresu firmy alebo brokovnice@centrum.sk
       V prípade záujmu o iné strelivo, gramáž 28 g, alebo o veľkosť olova 8,5 je možné kontaktovať e-mailom.


       Firma Brokovnice s.r.o. sa stala autorizovaným predajcom zbraní značiek Blaser, Mauser a Steyr Mannlicher!

 

Trenčiansky pohár a Čachtická puška

       V sobotu 11.10.2014 sa na  Čachtickej strelnici RDA academy, usporiadali preteky podľa pravidiel IPSC  pod názvom Trenčiansky pohár a Čachtická puška. Preteky organizoval strelecky klub SKP Trenčín a boli súčasťou pretekov SADS  1level a puškovej ligy. Súťažilo sa na piatich parkúroch postavených pre pištoľ a piatich pre pušku. Pekné počasie prilákalo zúčastniť sa zaujímavého preteku skoro 90 pretekárov zo Slovenska, Česka a Poľska. Odozva súťažiacich na zaujímavo a náročne  postavené parkúry a celkovú organizáciu preteku, bez zbytočných prieťahov a čakania. Na záver bola ťahákom pre zaregistrovaných pretekárov tombola od puškára Jána Balka.
       Ostatné ceny dodali firmy Brokovnice s.r.o. a Tovochem s.r.o. Trenčín. Lákavú prvú cenu – samonabíjaciu karabínu BARK 9 v ráži 9mm Luger odovzdal osobne konštruktér Ján Balko.  Krásne počasie , výborná strelecká súťaž, skvelá nálada a spokojnosť pretekárov nás potešila a utvrdila , že aj 3.rocnik ŠKP Trenčín bude organizovať na Čachtickej strelnici RDA academy. Ďakujeme sponzorom za hodnotné ceny a pomoc pri organizácii súťaže. Výsledky a galériu si môžete pozrieť TU

Ing. Peter Muller


       Spoločnosť Brokovnice s.r.o. ako výhradný dovozca brokových automatov BREDA oznamuje, že vytvorila BREDA team, ktorý bude používať samonabíjacie zbrane BREDA.
Využívame  túto priležitosť, aby sme oznámili športovým IPSC strelcom, že hľadáme strelcov, ktorý by strieľali samonabíjacimi brokovnica BREDA ECHO T9 Tactical. Uvedení strelci budú mať k dispozícii zbrane a strelivo za sponzorované ceny. Voľné sú ešte 2 miesta!!! Podrobnosti osobne!
 

Priatelia zdravíme Vás !

       Aktuality sme už dlho nepriniesli ale o to viac sme pracovali a aj (musím priznať) poľovali .
       Podarilo sa nám dotiahnuť kontrakt s patentovaným výrobcom streleckých okuliarov, ktorý sa špecializuje na výrobu a korekciu očných vád. V spolupráci s očnou ambulanciou a optikou OPTIDA, dokážeme poskytnúť kompletný servis od očného vyšetrenia až po konečnú výrobu očných šošoviek a montáž do okuliarov. Podrobnosti budú napísané v sekcii športové okuliare.
       Naša spoločnosť sa stala partnerom Slovenskej poľovníckej komory a preto sme aj tento rok podporili pretek Pohár Slovenskej poľovníckej komory a Brokovnice.sk.
Rozhodli sme sa tak spraviť aj tento rok , napriek skutočnosti, že sportingový alebo parkúrový strelci sú uzavretá komunita a nie sú našimi klientami. Nevieme si vysvetliť tento fakt a je nám to záhadou.
       Nezávisle od obchodných vzťahov s parkúrovými strelcami sa nám však páči ich nadšenie a zapálenie pre streľbu a preteky, páči sa nám, že sú dobrá partia a že všetci, aj tí najslabší excelentne strieľajú. V prípade záujmu sme pripravený podporiť preteky aj budúcu streleckú sezónu.

       27.septembra 2014 sa na Strelnici Apač v Skalici uskutočnil posledný pretek seriálu Pohár Slovenskej poľovníckej komory a Brokovnice.sk v compak sportingu.
Naša spoločnosť ako partner SPK preteky podporila jednorannou guľovnicou Sabatti SKL 98 DL v sume 1.520 euro a poukazmi v hodnote 150 euro na kúpu poľovných topánok značky DIOTO.


       Ceny boli odovzdané zástupcom spoločnosti dr.Jaroslavom Vidanom jun. Víťazom úprimne gratulujeme! Celkové výsledky prinášame TU. Víťazom tomboly sa stal náš dlhoročný priateľ Ing. Jaroslav Ďurík z Vrútok!
 

Gratulujeme!


       Slovenský reprezentant Erik Varga sa stal majstrom sveta v trape. Člen Strediska štátnej športovej reprezentácie MV SR triumfoval v stredajších pretekoch na 51. svetovom šampionáte v streľbe zo všetkých zbraní v španielskej Granade a na MS tak získal zlatú medailu.

       Celé finále si môžete pozrieť vo videu tu:       Spoločnosť Brokovnice s.r.o je od 16.6.2014 oficiálnym a výhradným dovozcom zbraní značiek SABATTI.

       Upozorňujeme klientov a obchodných partnerom, že na zbrane zakúpené od našej spoločnosti poskytujeme bezplatný pozáručný servis a technickú podporu.


Májové aktuality!

       Iba málokto si môže dovoliť priniesť v júni májové aktuality. My to tak robíme :))))
       Podľa odozvy našich čitateľov naša stránka zarastá trávou, ale naozaj sme nestíhali, dnes tú trávu trošku pokosíme!
       Od Memoriálu V. Vargu st., ktorí sme sponzorovali ubehlo viac ako mesiac a tak s týmto oneskorením prinášame aspoň teraz správy o úspešnom priebehu pretekov. Ako je  v našej činnosti zvykom aj v tomto preteku bola odovzdaná zbraň  -  jednoranná guľovnica SABATTI SKL 98 DL
       Musím povedať, že vylosovanie tomboly bolo veľkým prekvapením ale aj sklamaním pre zúčastnenú streleckú verejnosť, pretože tak ako v minulom ročníku,aj tento rok bol vylosovaný Ladislav SZALOCI !
       Úprimne povedané, že ak by som bol strelec a nie spoluorganizátor súťaže, tak by som mal veľké podozrenie, že takáto náhoda sa nemôže opakovať. Musím však povedať, že Lacko Szaloci si každý rok okrem lístka do tomboly za registráciu, prikúpil ďalšie lístky a tým si svoju pravdepodobnosť viacnásobne zvýšil.
       Kto je dobrý v matematike tak si vie vyrátať, že pri 80 pretekároch, ak každý dostane lístok je pravdepodobnosť 1:80. Ak si ich prikúpi 10 ks jeho pravdepodobnosť stúpne 11:90 !
Nám neostáva len zablahoželať šťastnému výhercovi a odkazujeme mu že na budúci rok má zákaz  sa zúčastniť tomboly !


       Nebudeme sa rozpisovať, kto zvíťazil v preteku, všetky výsledky nájdete vo výsledkovej listine.
Gratulujeme víťazom a tešíme sa na ďalší rok a spoluprácu s priateľmi Vargovcami!OBCHODNÉ OZNAMY:

       Predpokladali sme, že tento rok prekonáme magickú hranicu 800.000 nábojov na sezónu, ale musíme skonštatovať, že slovenský trh je zaplavený množstvom lacnejších nábojov a tak nastáva na Slovensku výrazná kryštalizácia a náboje Clever- Mirage budú všade rezervované iba pre výkonných strelcov, ktorí vedia, prečo ich  strieľajú.
       Podobná situácia je  so strelivom BRENNEKE, ktoré  je určené pre tých, ....... ktorým stačí jedna rana !
Clever – Mirage je určené pre majstrov a pre tých, čo chcú triafať! 
       Komu stačí pri streľbe zvukový efekt, môže strieľať ostatné značky! Pukajú všetky!  :) :) :)

Objednávky prijímame do 30.6.2014


       Dovolíme si Vás upozorniť, že  v krátkom čase dovezieme slugové brokovnice Griffon SVK, ktoré sú prednostne určené so svojou krátkou hlavňou na použitie do pohonu pri spoločných poľovačkách na diviaky. Vyznačujú sa naťahovaním bicieho mechanizmu na chrbáte baskuly, čo je podľa nášho názoru  výrazný pokrok v bezpečnosti pri spoločných poľovačkách. Uvedený mechanizmus sa naťahuje až tesne pred výstrelom a je taktiež aj ľahko vybíjateľný       V prípade, že by mal záujem o praktické predvedenie na poľovačke, dokážeme na spoločnú poľovačku bezplatne zapožičať 4 ks zbraní, spolu so strelivom BRENNEKE. Informujte sa na brokovnice@centrum.sk!

       Na záver by sme Vás chceli informovať, že kamenná predajňa je  otvorená 4 dni v týždni s pravidelným časom od utorka do piatku. Ostatné dni len po dohode e-mailom.
Vedením kamennej predajne je poverený Ing. Lukáš Janeček, ktorého srdečne vítam medzi nami a želám mu veľa úspechov v práci. Časopis Lovu Zdar prinesie tento mesiac jeho odbornú recenziu na tému Guľový dvoják alebo kozlicu?   
Telefonický kontakt 0911 222 944 .

Tešíme sa na Vašu návštevu!Zdravím Vás priatelia !

       Vždy začínam s ťažkosťami, aké správne oslovenie mám zvoliť. Myslím si však, že s oslovením priatelia sa nič nepokazí. Zahrňuje totiž všetkých, ktorý majú radi strelecký šport, poľovníctvo a iné aktivity, ktoré spájajú ľudí.
       Využijem túto možnosť popriať nášmu novému prezidentovi p. Kiskovi pevné zdravie, aby dokázal odolávať svojim neprajníkom a dovolím si vysloviť nádej, že bude lepším poľovníkom ako náš doterajší prezident !
       Keď sa ma moji  priatelia pýtali , či tento rok bude organizovaný nejaký pretek, odpovedal som neisto a vyhýbavo. Málokto vie, že zorganizovanie preteku stojí nielen peniaze ale hlavne čas a toho máme všetci málo.  Len na upresnenie, hovorím o pretekoch, kde motívom organizovania preteku nie je zárobková činnosť, ale snaha o zorganizovanie hodnotnej súťaže. Ako príklad môžem uviesť priateľov Ing. Jožka Horvátha a bratov Hertlovcov, ktorí s ďaľšími priateľmi organizujú parkúrové preteky na vysokej úrovni.

PROPOZÍCIE si môžete pozrieť TU

       Vzhľadom na to, že v našej firme pracujú iba tri osoby, z ktorých dve mali dôležité študijné povinnosti a celá organizácia bola vlastne na mojich pleciach, sme sa rozhodli, že nie je v našich silách zladiť obchodnú činnosť s organizovaním pretekov a preto sme sa rozhodli podporiť  formou generálneho sponzora existujúci kvalitný pretek - Memoriál Vojtecha Vargu staršieho.
       Ako bolo zvykom aj počas iných pretekov, tak aj tento krát  Brokovnice s.r.o. – ako dovozca zbraní Sabatti venuje do preteku jednorannú guľovnicu SABATTI SKL 98 DL v hodnote 1520,- euro.

       Zlosovanie lístkov z registrácii a voľne predajných lístkov bude uskutočnené po odmenení víťazov. Srdečne Vás všetkých pozývam! Rád sa s Vami stretnem!

Obchodný oznam:
       Podľa aktualizácie stránok by ste si mohli myslieť, že sa nič nedeje, ale opak je pravdou. Množstvo zbraní na predajni a sklade nie je možné fyzicky umiestniť na web. Preto radím všetkým záujemcom o kúpe poľovnej  alebo športovej zbrane, aby sa prišli presvedčiť do predajne.
       Rozšírili sme sortiment  o poľovnú obuv značky DIOTTO a chystáme prekvapenie aj v sortimente oblečenia, ale o tom až v nasledujúcich mesiacoch.
       Predaj nábojov z druhej dodávky je už uzavretý a od 1. apríla 2014 si môžete písomnou formou objednať náboje z 3.plánovanej dodávky, ktorá bude realizovaná začiatkom júna. Pretože, aktuality nie sú vždy prečítane podrobne ,uvádzame ešte raz, že pod pojmom zmluvný odber  myslíme objednávku, ktorej záväznosť sa potvrdí zaplatením zálohy. Predaje realizované na predajni sú o 15 % drahšie.


Ešte, že sme to stihli !

       Hovorí sa , že do polovice januára si priatelia ešte môžu zaželať všetko dobré do nového roku. Vo výnimočných prípadoch až do konca januára.
       Keď som písal tieto riadky, tak končil 28.január 2014 a tak mi dovoľte s veľkým oneskorením Vám zaželať to najhlavnejšie čo máme:  Veľa zdravia Vám a Vašim rodinám! Je to stručné, krátke, výstižné a úprimné .
       Dúfam, že nám prepáčite veľké meškanie a dvojmesačný útlm na stránke, ale v pozadí tohto útlmu bola intenzívna práca, ktorá prinesie svoje ovocie v roku 2014.
       Denná návštevnosť nášho serveru ukazuje, že máme stále viac priaznivcov. Nenechajte sa preto presvedčiť oneskoreným upgrade stránky a píšte alebo volajte. Máme na sklade v súčasnosti podľa inventúry viac ako 160 zbraní na šport a lov. Okrem toho dorazila zásielka zbraní od firmy A. ZOLI a SABATTI s takmer kompletným sortimentom na lov a šport.
       Veľa zbraní bude ponúknutých v uvádzacích cenách, ktoré sa nebudú viac opakovať !
       Pre strelcov IPSC sme pripravili novinku – poloautomatickú brokovnicu BREDA ECHO T9 Tactical s polymérovou pažbou a predlžovacím zásobníkom, ktorý umožňuje  zbraň nabiť 11 brokovými nábojmi !!!       V sortimente použitých zbraní sú k dispozícii brokové športové kozlice a v sortimente krátkych zbraní 6-8 ročné revolvery HOLEK 820 v kal 38 špeciál, ktoré sú väčšinou nestrieľané, iba nosené.
       Cena týchto zbraní je na úrovni slepých zbraní 90 euro s DPH.       Všetkým športovým strelcom a priaznivcom nábojov CLEVER  MIRAGE oznamujeme , že druhý plánovaný dovoz dorazí na Slovensku 2. týždeň v marci. Do 10 februára prijímame ešte objednávky na bokové strelivo v nasledovných cenách :

CLEVER MIRAGE Competition 7,5 – 9,5 24 g                    44 euro
CLEVER MIRAGE Grand Italia 7,5 – 9,5 24 g                      53euro
CLEVER MIRAGE Pro Extra 7,5 – 9,5 24 g                         56 euro

       Pre záujemcov o strelivo 28 g oznamujeme , že strelivo je drahšie oproti strelivu 24 g o 4 euro na kartón.  Brokové strelivo bez objednávky v maloobchodnom predaji  je drahšie o 3-4 euro / kartón.
Využite prosím možnosť objednať si strelivo dopredu a získať tak kvalitné strelivo CLEVER za výhodné ceny.Blahoželáme!

       Radi prinášame dobré správy ! Strelec Erik Varga, ktorý reprezentuje aj našu firmu zvíťazil v olympijskom trape na pretekoch svetového pohára v Abú Dhabí. Svojimi vyrovnanými výkonmi a finálovými účasťami dokazuje, že je momentálne našim najlepším strelcom.

Ešte raz úprimne plahoželáme !

Obchodný oznam:

       Oznamujeme všetkým záujemcom o kúpu guľobrokových zbraní zn. Sabatti, že model FOREST ST s napináčikom je na sklade za  neuveriteľnú cenu  1.295 euro spolu s 30 mm montážou. Ponuka platí iba pre prvých troch zákaznikov.


       K dispozícii opakovacie guľovnice  Sabatti ROVER v kal. 7,62 x 39 mm – zásobniková verzia za 580,- euro. Takisto ponúkame pre prvých troch zákazníkov 30 mm montáž zdarma.


K dispozícii aj kalibre 9,3 x 62 mm, 7x 64 mm a 300 W.M
Okrem toho ponúkame športové kozlice a poloautomatické brokovnice za výpredajové ceny do 15.11.2013AKTUALITY 30.10.2013


Pohár SPK a BROKOVNICE s.r.o. skončil!

       Dňa 21.9.2013 sa konalo posledné kolo parkúrovej súťaže Poháru SPK a Brokovnice s.r.o. Na poslednom kole sa zúčastnilo viac ako 47 strelcov.  Celkovo na súťaži bolo odovzdaných 8 zbraní v tombole,  50 kartónov nábojov a jedna broková kozlica  Salvinelli L1 v hodnote viac ako 3400 euro. Súťaž je veľmi dobre zorganizovaná a každým rokom sa zlepšuje v cenách aj v účasti.

Gratulujeme všetkým zúčastneným a výhercom 

výslekdy kola celkové výsledky

       Usporiadateľom a sponzorom želáme aby ich nadšenie neopustilo aj na budúci rok !       Osobne som čakal, že parkúrová súťaž posilnená dobrými cenami pritiahne nové tváre, ale kupodivu sa tak nestalo. Komunita parkúrových strelcov sa nerozrástla. Páči sa mi, že parkúr ma  oproti trapu veľkú výhodu – veľká súťaž sa dá odstrielať za jeden deň. Je mi trošku ľúto, že pracovné povinnosti mi neumožnili zúčastniť sa posledného kola a odovzdávania cien.

       Druhá vec, ktorá ma mrzí, že počas súťaže nedošlo k vyzdvihnutiu cien za malú  tombolu, napriek tomu, že naša firma pripravila všetko na to, aby sa ceny mohli vyzdvihnúť. Rozhodli sme sa teda, že ceny budú odovzdané do poslednej malej tomboly, v ktorej sa bude losovať o 3 samonabíjacie brokovnice.
Výherca, ktorý si ceny nevyzdvihol včas, mi oznámil, že  zvažuje podanie trestného oznámenia za podvod. Čo dodať .......... v dnešnej dobe je všetko možné.

Obchodný oznam:
-náboje MIRAGE CLEVER na sklade
-nové kalibre v SKL 98 DL, s opakovacími guľovnicami a guľobrokmi
-na konci októbra nové guľovnice a guľobroky Antonio Zoli
- výpredaj brokových kozlíc hlavne na poľovné účely ( ešte nikdy v takom rozsahu )
-použité zbrane na sklade ale nestačíme ich pridávať na stránku

Priateľské oznamy :
MVDr. Jozef Poropatich, jelen - škodník, dlžka špicov 97 cm, dlžka očníkov 37cm, váha trofeje 5kg, puška Merkel K1, kaliber 7 Rem.Mag.Aktuality 1.9.2013


       Spolu s letom končí aj športová sezóna, ktorá vyvrcholí pre našich šporových strelcov majstrovstvami sveta v Lime. Trošku ďaleko.
       Dovolím si pripomenúť nedávne majstrovstvá Európy v Suhle. Družstvo v zložení Erik Varga, Marián Kovačócy a Roman Čavara  získalo striebornú medajlu.
       Pri debutovom vystúpení na svetovom podujatí sa zadarilo Filipovi Prajovi, ktorý v trape získal 2. miesto  a v jeho špeciálnej disciplíne double trap vybojoval „iba 4. miesto“!
Ešte raz prostredníctvom nášho serveru gratulujeme a neodpustíme si poznámku : OBDIVUHODNÉ
        Absolvoval počas niekoľkých dní, dva náročné preteky, s dvomi finále a ziskom jednej medaily.
       Je vidno, že Filip má potešenie zo streľby a dúfam, že ho jeho nadšenie neopustí a na budúci rok vybojuje reprezentačný limit aj v skeete!
        Pripájame osobný pozdrav Erikovi Vargovi a Filipovi Prajovi a držíme im palce na MS PERU !


OBCHODNÝ OZNAM :
       Oznamujeme, že máme k dispozícii kompletný sortiment guľových nábojov Brenneke. Znalci ich dobre poznajú a menej znalým trošku ozrejmíme, že WILHELM BRENNEKE ( 1865-1951) je konštruktérom kalibrov 7x 64, 7x65R, 8x64S, 9,3 x 64. 
       V roku 1895 dostal patent na plášťovú strelu, 1910 jednotná strela pre hladkú (brokovú ) hlaveň.
       V roku 1927 sa zavŕšil práce na dvojjadrovej strele TIG (torpedo ideal geschoss) a v roku 1935 uzrela svetlo sveta TUG (torpedo universal geschoss).
       Dvojjadrová strela , ktorá bola  konkurenčným koncernom RUAG kopírovaná a predávaná pod značkou RWS.
Tieto náboje nepatria medzi najlacnejšie náboje, sú určené iba pre špecialistov a pre tých, ktorým stačí jedna rana. Kvalitou však predstihujú všetky náboje na slovenskom a českom trhu.

CENNIK BRENEKKE

       Záujemcom o kúpu guľových zbraní oznamujeme, že sú k dispozícii jednoranne guľovnice SABATTI SKL 98 DL (za cenu 1440,- euro). Zlamovačky sú dostupné v kalibroch 7x 57 R, 7x65R, 22 Hornet, 8x57JRS, 30 R Blaser.
       Napriek tomu , že zastávam osobne názor, že zlamovačka by mala mať R náboj, budú v októbri dostupné kalibre : 308 W, 30-06 Spring.  a klasika 6,5 x 57R
       Ďalej v ponuke guľovníc stojí za zmienku opakovacia guľovnica SABATTI ROVER 870 v cene za 720,- euro a dostupné v kalibroch 7 Rem. Mag.  a 270 W.       V októbri k dispozícii aj v kalibroch 6,5 x 55 SE, 300 W.M.,7 Rem. Mag. 9,3 x 62. Špeciálna ponuka pre tento model je v kalibri 7,62 x 39 mm za 580,- euro !

Posledný oznam je rezervovaný brokárom:
náboje Clever- Mirage budú opäť dostupné v plnom sortimente od 15.9. 2013. Vzhľadom na koniec sezóny v prípade objednávky, budú platiť množstevné zľavy.


Aktuality 29.7.2013

       Po dvojročnej práci sa nám konečne podarilo zavŕšiť prácu a uzavrieť kontrakt s talianskou firmou Sabatti s.p.a., ktorá je známa svojim širokým spektrom zbraní. Od športových brokovníc nižšej cenovej hladiny , cez lovecké brokovnice, opakovacie guľovnice, dvojáky, guľobroky až po skvost od Sabatti – jednoranná zlamovacia guľovnica SKL 98 DL       Kto bude namietať, že to nie je Krieghoff, Merkel ani Blaser, musí vziať do úvahy, že zase nestojí ako menované zbrane.
Kompromis medzi cenou zbrane, jej výkonom, kvalitou a estetikou je veľmi priaznivý. Myslíme si, že v našich skromných ekonomických podmienkach nájde svoje uplatnenie.
       Nie sme proti moderným kalibrom, ale pri výbere zbraní sme preferovali „kalibre našich zemepisných šírok“. Zbraň je dostupná v kalibroch : 7 x 65 R, 30 R Blaser, 7x57 R, 8x 57 JRS . Okrem toho sme sa zľutovali na jednou guľovničkou v kalibri 22 Hornet.
Z ďaľších produktov od Sabatti je v predaji opakovacia karabína ROVER 870 DL.  Aktuálne je dostupná na predajni v dvoch kalibroch 7 x 64 mm a 300 Win. Mag. V blízkej budúcnosti budú na predajni všetky bežné kalibre.
       Firma Sabatti pamätá aj na „ ľavorukých poľovníkov“ a ponúka ľavé verzie zbraní bez osobitných príplatkov.

       Pre strelcov na dlhé trate je k dispozícii model TACTICAL. Je veľmi zaujímavé, že športová streľba na dlhšie vzdialenosti je u nás pomerne neznámou disciplínou, ktorej sa venuje oproti napríklad v CZ alebo v  ITA iba hŕstka nadšencov. Ak to bolo spôsobené nedostupnými alebo drahými zbraňami, tak TACTICAL  L a TACTICAL F je najlepšou voľbou.
       Guľobroky a guľové dvojáky si zaslúžia samostatnú kapitolu, o nich až nabudúce.

       Byrokracia začína byť v Európskej únii príťažou a veľkým problémom. Minulý rok sa nám nepodarilo do začiatku hlavnej poľovnej sezóny dotiahnuť kontrakt s nemeckým výrobcom Brenneke. Tento rok sa nám to podarilo len  tak tak.
       Dnes môžeme povedať, že Brenneke – náboj ktorý poznali naši dedovia sa vracia na Slovensko. Brenneke je viacej poznaný ako jednotná strela na lov diviačej zvery. Iba znalci však vedia, že Brenneke  je  konštruktérom náboja 7 x 64 mm a mnohých ďaľších.  Iba veľkým zbalcom je známy súdny proces medzi Brenneke a RWS, kde sa RWS ulakomil na dvojjadrové strely.
Dovozom Brenneke na Slovensko môžeme poskytnúť našim poľovníkom výnimočný náboj vo výnimočnej cene.
Ako poznamenal môj syn, budú určené iba pre tých, ktorým stačí jedna rana !!!!

Brenneke - pre tých, ktorým stačí jedna rana!


       Dňa 3.-7.7. 2013 v Sarlóspuszta ,Maďarsko, sa konali Majstrovsvá Európy v poľovníckej kombinačnej streľbe FITASC .
Diciplíny: poľovnícky trap 50 terčov, poľovnícky compak parkúr 50 terčov, guľovnica : na 100 m ,po 10 výstrelov srnec (pevná tyč),kamzík (voľná tyč), líška (v ľahu), 5 výstrelov pevný diviak (voľná ruka),5 výstrelov diviak na prieseku (voľná ruka , 50 m).
       Naši strelci obstáli veľmi dobre v silnej konkurencii a v kategórii veteránov 1. miesto získal Ing. V. Kocsis a 3. miesto Ing. Jaroslav Ďurík ! Úprimne obom strelcom gratulujeme a tešíme sa z ich úspechu. Profesionálne sa teším z úspechu Jarka Ďuríka, o to viac, že strieľal s nábojmi CLEVER!


       V súvislosti s týmto úspechom v kategórii veteránov si neodpustím poznamenať, že strelecký šport stárne, vekový priemer sa posúva na každom streleckom podujatí smerom hore a tento posun nie je spôsobený, len ekonomickými faktormi.
Skončíme ako s hokejom, starí dohrajú a mladí nie sú .....
       V čase internetu a IT zábavy streľba už nie je viac fascinujúcim športom, po ktorom sme túžili. Dnes, väčšina mladých ľudí nepozná ani vzduchovku .... a ani slušné vychovanie. Na trávenie času im stačí iPhone...

       Oznamujem všetkým klientom, ktorí majú plánovanú návštevu predajne, že od 4.8.2013,  od 8,00 do 12,00 som k dispozícii, napriek tomu, že moja manželka má narodeniny. Hádam mi to odpustí ...:-))) Budem rád ak svoju návštevu v tento deň avizujete telefonicky alebo sms.
 

Zdravím Vás priatelia!

       Znova sa ozývame po dlhšej dobe a znova musím skonštatovať, že meškáme v prinášaní nových správ na našej stránke. Ale v krátkej dobe Vám to vynahradíme kvalitným tovarom.
      Oznamujeme Vám, že jednoranne zlamovacie guľovnice zn. Sabatti model SKL DL sú už na ceste. Pripravili sme pre Vás nasledovné kalibre: 7x65R, 30R Blasser ,6,5x57R, 7x57R4, 8x57JRS. Nezabúdame aj na „ľavorukých milovníkov jednej rany“ uvedené modely sú k dispozícii aj s ľavou pažbou.


Cena základného modelu začína od 1.360 euro.  Model DL stojí 1.435 euro

       Na Slovensku je registrovaných viacero modelov SKL 98 DL a preto vieme dobre, čo nás čaká, je to ideálny kompromis medzi cenou a výkonom. Niekto môže namietať, že to nie je Merkel ani Blaser, ale dobre vieme, že cena tejto zlamovačky je  viac mnohonásobne lacnejšia ako najlacnejší Merkel.
Zo skúseností našich klientov uvádzame v plnom znení časť  listu:

       Čo sa týka gulovnice max spokojnost. Chvilku trvalo nez som si na nu zvykol a nasiel vhodne strelivo( vystriedal som 4 rozne typy ale teraz uz to je ok). Niektori ludia sice vraveli ze 7mm Rem Mag do zlamovacky nepatri ale postupne menia nazor po par vystreloch.
       Ich  dojem pred strelbou " Boha to bude kopat" Veta po vystrele " Boha sak to vobec nekope a prijemne sa z toho striela.
Montaz s puskohladom tomu sedia ako uliate a moj rekord je srnec na 367m (aj ked by sa to nemalo) vyskusal som. System napinania spuste funguje perfektne lahucko. V krátkej dobe sa zastavím, lebo som  uvazoval kupit na to vymennu hlaven 6,5x57R.

S pozdravom V.P.
Ak by si potreboval tu zbran niekedy niekomu predviest som ti k dispozicii.

Dúfam, že budúcnosť prinesie takých listov viac!


Obchodný oznam:

Priaznivcom zn. Beretta oznamujeme, že je k dispozícii:
posledný kus Beretta 686 ONYX Pro Sporitng za cenu  (nová zbraň) .................   1.380 euro
Ďalej sú k dispozícii nasledovné zbrane:
guľobrok Sabatti v kal. 20-76/ 7x65R 1.230 euro
opakovacia guľovnica SAUER , mod.80 , kal. 7x64 mm, (stav novej zbrane) 1.690 euro
jednoranná guľovnica BERGARA APEX kal. 308 W  (predvádzací model) 830 euro
brok.kozlica Beretta 682 GOLD E SPORTING 1.930 euro
brok.kozlica Bettinsoli ,mod.Bergamo 960 euro
brok.kozlica R.Gamba, mod.SL80 (BOSS záver) 1.630 euro
brok. kozlica Marocchi 03 Trap s nastaviteľnou pažbou 1.060 euro

Okrem týchto zbraní k dispozícii je 5 modelov Beretta S 680 a 3 modely S 686 v športových a loveckých verziách s cenou od 880 euro !!!!


Zdravím Vás priatelia !

       Dnes v úvode použijem slová môjho priateľa: „Stránka Ti pomaly zarastá trávou a ver mi, že menej je niekedy viac!“
       Musím povedať, priateľ má v plnej miere pravdu, ale.... stránka nezarastala trávou, len sme ju nechali trošku vyrásť a znova sme ju preorali na zelené hnojenie. Myslím si však, že v dnešnej dobe už nikto nevie, čo je zelené hnojenie a tak to napíšem „polopatisticky“ – pracovali sme veľa, len to nebolo vidieť.
       V športovej sekcii pokračujeme s podporou parkúrových pretekov – seriálu Pohár SPK a Brokovnice.sk, ktorý sa koná na strelniciach v Trnovci nad Váhom a Skalica. Napriek tomu, že som trapista, dal som sa nahovoriť na dve kolá a vyskúšal som si prvý krát parkúr v Trnovci a druhý krát v Skalici. Dovoľte mi aby som napísal, zopár postrehov:
       1. Kvalitný parkúr je možné postaviť aj na strelnici, ktorá má iba jedno trapové alebo skeetove strelisko. Pri relatívnom malom počte vrhačiek je možné aj na menšej strelnici postaviť kvalitný parkúr a zorganizovať kvalitné preteky. V trape je možné zorganizovať kvalitné preteky iba na strelnici, čo ma dve streliská a to je iba v Trnave.
       2. Druhý faktor  - je dĺžka pretekov. Na vlastnej skúsenosti som si vyskúšal, že pri 40 strelcoch na troch streliskách a pri celkovom počte 150 terčov sa dá pretek odstrielať v kľude do 14-15 hodiny.
       3. Tretí faktor – komunita parkúrových strelcov, v porovnaní s trapistami lepšie toleruje hlasnejšie správanie divákov a chyby v správaní strelca.
       Tieto skutočnosti predurčujú parkúrové strieľanie aj pre  začiatočníkov.
       Parkúrové strieľanie má však aj jednu podmienku: treba vedieť čítať, aby ste sa dozvedeli odkiaľ terč poletí. Okrem toho netreba na strelisku moc myslieť, lebo zabudnete, v ktorom riadku strielate a potom sa len čudujete odkiaľ terč letí....
Skrátka ... bol to zážitok. Pre mňa, aj pre  ostatných!
       Na 4 kolách pretekov boli vylosované 4 poloautomatické brokovnice. Musím však povedať, že som sklamaný, pretože dva krát  výherca zbrane z ČR neprejavil do dnešného dňa záujem o predmetné zbrane.
       Zbrane museli byť podrobené kriminalistickej expertíze, ktorá bola vybavená expresne. Na KEU v Bratislave. Pretože evidencia zbraní nie je uspôsobená na skladovanie zbraní, bol som príslušníkmi PZ vyzvaný na prevzatie zbraní. V praxi to znamená, že ak by si výherca chcel zbraň konečne prebrať a vyviesť do ČR tak sa musí celá procedúra opakovať.
       Z dôvodu, aby zlé jazyky nepovedali, že sme nechceli predmetné zbrane odovzdať výhercom, budú uvedené zbrane poskytnuté do ďaľšej tomboly ako druhá výhra.
V obchodnej sekcii oznamujeme strelcom, že máme na sklade náboje T3 Grand Italia so 16 mm kovanín a olovom 8,5 ( 2,25 mm) v gramáži 28g, ktoré sú prednostne určené na parkúrové strielanie.
       Ak som spomínal, že sme pracovali veľa, tak to bolo preto, že sme získali zastúpenie na nové značky streliva a zbraní. V krátkej dobe budeme mať k dispozícii kvalitné guľové strelivo, ktoré nebolo  na Slovensku k dispozícii viac ako 60 rokov. V kategórii dlhých zbraní  predstavíme jednoranú zlamovaciu guľovnicu, ktorá na našom trhu chýbala. K dispozícii na trhu bude od júla 2013.

       Na záver Vám ukážeme v sekcii použitých zbraní „ľudovú tvorivosť“ strelcov.  Nemenovaný umelec dokázal vybaviť svoju zbraň Rizzini Premier postupne ďaľšími 3 hlavňami.
Uvedený set obsahuje hlavne kalibru 12 dĺžky 76 cm s fixnými čokmi,81 cm s fixnými čokmi,81 cm čokovanú so sadou 10 čokov a jednu hlaveň v kalibri 20 a dĺžke 76 cm.

       Ďalší špecialista vybavil svoju Perazzi okrem hlavne 76 cm aj hlavňou 81 cm, ale v prevažnej miere sa venoval umeleckej tvorbe na pažbách. Set obsahuje 3 pažby, ktoré nesú ťažké známky po rašpli a neidentifikovanom nástroji na výroby rybiny.

       Na záver sa s Vami rozlúčim modifikovaným  príslovím:

„Radšej viacej strielať, ako menej trafiť!“

Kto mi odpovie na otázku, či strelci viacej strieľali, alebo menej trafovali, dostane malý darček!


BROKOVNICE CUP 2013

       Dňa 8.-10.marca 2013 sa konal na strelnici Štrky v Trnave  pretek BROKOVNICE CUP 2013 za účasti našich špičkových strelcov. Preteku sa zúčastnili aj strelci z Poľska, Maďarska a Českej republiky. Bolo veľkým potešením, že na prvom preteku sezóny sa zúčastnili strelecké esá od olympijského víťaza počnúc po majstrov sveta a Európy.  Ich účasť dala pretekom punc vážnosti a amaterským strelcom príležitosť strielať po boku špičkových strelcov.
       Celkovo sa zúčastnilo preteku 59 strelcov v trape a 12 strelcov v skeete.
       V hlavnej kategórii v trape zvíťazil David Kostelecký, druhý skončil Marián Kovačócy a tretie miesto obsadil Erik Varga.

VYSLEDKOVÁ LISTINA

Všetkým uprimne ešte raz gratulkujeme!

       Na pretekoch bola vylosovaná tombola, v ktorej sa losovalo o sportingovú verziu brokovej kozlice A. Zoli Kronos  Sporting. Výhercom tomboly sa stal Ladislav Szaloci z Diakoviec !

GALÉRIA


Brokovnice Cup 2013Zdravím Vás všetkých !


       Dnes začneme z iného súdka. Často krát sa smejeme z našich žien, že dokážu vybrať auto, alebo písať nejaký predmet systémom : také pekné...červené.
       Keď som si však prečítal posledné e-mailové komunikácie, tak som našiel zopár takých, ktoré môžu súťažiť s vyjadrením .... „také pekné, červené“ ...
      Uvediem zopár príkladov:
„Chcel by som kúpiť pre ženu brokovnicu, takú s čokmi“......, alebo:   „tá franchi je na sklade ?“ .....
Keď som sa iný raz pýtal  klienta aby mi popísal zbraň, o ktorú má záujem a uviedol, že ... „to taká čokovaná s jednospúšťou“....
O tom, že v podobných dotazoch chýba bližšia špecifikácia, alebo iný technický údaj by som sa nečudoval, ak by sa tak pýtala žena, ale ak sa to opýta chlap ?
       Táto časť sa týka technickej časti komunikácie.
Zásad slušnosti sa týkajú otázky formulované : ... pošli cenník ...., alebo .... daj vedieť ....
O tom, že už na základnej škole sme sa učili, že aj krátky list má obsahovať :pozdrav, úvod , jadro, záver a poďakovanie sa nám môže len snívať.
Možno začínam starnúť, alebo to prináša doba, kto vie ?
       V súčasnej dobe sa zmráka nad držiteľmi zbrojných preukazov v Amerike aj v Európe. Právo držať, vlastniť a používať strelnú  zbraň je v dnešnej dobe privilégiom. Keď už máme toto privilégium, mali by sme ukázať aj v osobnej komunikácii, že si ho zaslúžime !
       Pre návštevníkov našej stránky, ktorým komunikácia robí problém, ale aj pre ostatných, ktorí hľadajú svoju vysnívanú zbraň sme pripravili na stránke formulár, ktorý po vyplnení sa archivuje a umožní pružne reagovať na požiadavky našich klientov.

Športový oznam :
       Propozície na Brokovnice Cup v Trnave, ktorý sa bude konať 9.-10-marca 2013 prinesieme v krátkej dobe.
Môžeme potvrdiť, že došlo k dohode medzi SPK a Brokovnice s.r.o. o podpore  súťaže v parkúrovej streľbe, ktorá sa bude konať na strelniciach v Trnovci nad Váhom a Skalici.

Obchodný oznam :
       Na sezónu 2013 sme pripravili pre klientov, ktorí si zakúpia zbraň nad 1.500 euro, 3 hodinovú lekciu
zo športovej streľby s kvalitným a kvalifikovanými trénermi na strelnici  Trnave a blízkom okolí.
       V krátkej dobe budú opäť dostupné brokové náboje Mirage. Vzhľadom k zvýšenému záujmu zo strany strelcov oznamujeme, že ceny uvádzané na stránke z roku 2012 budú dodržané len pre strelcov, ktorí si náboje dopredu objednajú a zaplatia  zálohu.


Obchodné aktuality

       Na Slovensku vrcholí zima so svojimi vrtochmi a na Cypre sa už strieľa v plnom prúde. Ani sa nenazdáme a sezóna začne aj na Slovensku. Ožíva aj trh  s použitými zbraňami. Pre tých strelcov, ktorí zvažovali zmeniť zbraň alebo kúpiť novú prinášame zopár noviniek, zatiaľ iba v provizórnej fotografii ale už s presnou cenou.
       Pre začínajúceho strelca, ktorí nechce investovať veľké sumy do svojej prvej zbrane a „hľadá“ svoje strelecké postavenie je vhodná Marocchi 03 Trap s nastaviteľnou pažbou za 1.130 euro. Je v stave novej zbrane.


       Pre pokročilejšieho strelca , ktorý už minul za „fúrik nábojov“ sme našli Berettu 682 GOLD E Sporting v stave novej zbrane, za cenu 1.980 euro. Je to sportingová, čokovaná verzia , aká sa na našom trhu nájde iba zriedka.


       Dokážeme uspokojiť aj najnáročnejších strelcov a tentokrát znova v sportingovej kategórii. Pre nich máme Perazzi MX 8 s nastavitelnou šínou a nastaviteľnou pažbou. Strelec, ktorí chce stráviť čas s nastavovaním pažby, šíny a vymieňať čoky bude určite s touto zbraňou spokojný. Zbraň je v excelentnom stave, cena 3.650,- euro, pri zaplatení zálohy zľava 100 euro.


       Vrátime sa s cenami ale do prízemných výšok a strelcom dokážeme ponúknuť  trapovú verziu Beretta S 680 Trap za cenu 1.350,- euro. Výborný kompromis medzi cenou a kvalitou.


       Posledná lahôdka je pre špecialistov, ktorí sa v zbraniach trošku vyznajú a pri pohľade na baskulu zajasajú.  Ide o zbraň z dielne rodiny  Gamba, model SL 80 Trap s klasickým záverom BOSS. Tieto zbrane sa vyskytujú na trhu jedine vďaka prírode. Ak majiteľ  zbrane zomrie, tak sa občas objaví na trhu. Kto si ju totiž kúpi, tak ju viac nepredá. Cena zbrane je 2.230,- euro.


Zdravím Vás  priatelia !

       Nezabudli sme na Vás a nezabudli sme ani na zlosovanie súťaže strelcov, ktorí v sezóne 2012 strieľali s nábojmi Clever – Mirage. Jednoducho nebolo v ľudských silách dodržať termíny zlosovania, ktoré boli avizované.
       Celkovo dorazilo do sídla Brokovnice s.r.o. 34 zásielok s „deklíkmi“ nábojov Mirage. Niektoré boli volne sypané v taškách niektoré dorazili úhľadne uložené v obálkach a krabiciach. Všetky zásielky mali však jedno spoločné a to, že deklíky boli podpísané strelcami a dokonca niektorí zaslali deklíky  opečiatkované !
       Všetky deklíky boli vhodené do veľkej krabice , z ktorej boli vylosovaní nasledovní výhercovia:  Ján Rybnikár zo Senice, Miloš Bobčík, z Nového Mesta nad Váhom, p. Krázel sen. a Peter Németh z Dun. Stredy, Ján Kováčik z Nového Mesta n.V., Patrik Kálozi z Galanty a Martin Kováčik z Banskej Bystrice.
       Výhercom gratulujeme, želáme im veľa streleckých úspechov! Výhry si môžu vyzdvihnúť pri najbližšej návšteve. Ďakujeme výhercom a všetkým zúčastneným za prejavenú priazeň!

       Tak ako v minulých aktualitách aj dnes ponúkame strelcom, ktorí vedia fotografovať a napísať zopár riadkov možnosť spolupráce s naším serverom. Táto ponuka je zverejnená opakovane, ale doposiaľ s ľútosťou musím poznamenať, že nedošlo k väčšej spolupráci.
       Darmo, máme to v našej povahe. Je pre nás charakteristické, že nie sme spokojný s politikou, ale nejdeme voliť. Voliť treba, ale nesmieme voliť blbov!
       Nie sme spokojný s pomermi  v slovenskom strelectve, ale nemáme záujem nič zmeniť. Výsledkom tohto je skutočnosť, že žijeme v marazme – v politike aj v športe !
Preto sme s radosťou  privítali list nášho priateľa Ing. Jaroslav Ďuríka, ktorí uverejňujeme v nezmenenej forme a je reakciou na pomery v poľovníckom strelectve!

LIST od Ing. Jaroslava Ďuríka


       Dúfam, že v budúcnosti nájdeme spolupracovníkov, ktorí pomôžu pri organizácii pretekov, ktorí dokážu zaslať včas propozície o konaných pretekoch a výsledkové listiny. Ktorí ukážu, že na Slovensku ,má strelecký šport pevné zázemie.
       Športovo- streleckej časti bude venovaná podstránka brokovnicecup.sk.  Táto stránka nebude venovaná len našim pretekom ale bezplatne poskytneme priestor aj na propagáciu iných podujatí. Organizátorom súťaží pomôže táto skutočnosť zvýšiť návštevnosť a atraktívnosť pretekov.

       V obchodnej časti aktualít oznamujeme, že  v blízkej dobe prinesieme do ponuky nové zbrane, z ktorých najzaujímavejšie sú Beretta DT 10 Trap s excelentne pekným drevom,
športingovo - poľovnícka verzia  Bereta 687 Silver Pigeon  a 686 ONYX Pro. Zaujímavé sú aj staršie modely Beretta 682 vo výbornom stave, kde je veľmi priaznivý pomer ceny a výkonu.
Brokové kozlice REdolfi EOS budú opäť v predaji v marci.

BERETTA   S 687 Silver Pigeon         1.280,- euro


BERETTA   S 682  Sporting                1.360,- euro


BERETTA    686 ONYX PRO (nová)   1.380,- euro     

       A na záver by som chcel poďakovať všetkým účastníkom priateľskej a „športovej akcie“, ktorá sa konala v stredu 9.1.2013  v sídle firmy. Napriek skutočne zimným podmienkam a teplotou pod bodom mrazu sa akcie zúčastnilo viac ako 70 priateľov strelcov a poľovníkov, ktorí skonzumovali na mieste  viac ako 10 kg konského a bravčového mäsa, 10 kg klobás a jaterníc, 50 litrov gulášu. Déžko Kálozi a Jožko Mancír zabezpečili skvelé torty a štrúdle. Na akcii sa „stratilo“ 25 l vína a 5 l marhulovice, ktoré doteraz nemôžeme nájsť. Na celej akcii ma mrzí iba jedna skutočnosť, že sa mi nepodarilo spraviť ani jednu fotografiu. Možno v niektorých prípadoch aj lepšie, nie !?! :)


Želáme Vám všetko dobré v roku 2013,veľa zdravia, šťastné ukončenie poľovnej sezóny 2012-2013 a čo najskoršie zahájenie streleckej sezóny 2013 !!!

       Želám všetkým strelcom, poľovníkov, priateľom „koktavého železa“ veľa zdravia a takisto aj ich rodinným príslušníkom.  Neodpustím si aj jedno osobné želanie s politickým podtónom a dúfam, že vláda „ľavicových kapitalistov“ sa čoskoro  skončí a národ zmúdrie.
       „Ľavicový kapitalisti“, ktorí  nepochopili, že to čo už nakradli by im stačilo aj na viac generácií, nepochopili, že dostatok finančných prostriedkov a s tým súvisiace skvalitnenie života, predĺži ich život len nepatrne. Šťastie a zdravie sa zatiaľ kúpiť  a získať v štátnom tendry nedajú !
       História ukázala už mnoho krát, že deti, ktoré prišli k majetku ľahko, prehajdákajú majetky rodičov  a skončia v alkohole a drogách. Tieto posledné vety však platia aj na „pravicových zlodejov“!
       A keď sa tak zamýšľam, že „ľavicový kapitalisti“  v roku 2013 skončia, tak si neviem odpovedať, kto by mal pokračovať ..... je to hrozné !
       Okrem toho Vám želám a prajem celej spoločnosti aby spolunažívanie medzi našimi národmi bolo dobré a zároveň ďakujem všetkým priateľom z južného Slovenska  za priateľstvo !

       Dúfam, že v budúcnosti nebudeme v našej spoločnosti neustále atakovaný množstvom obchodných akcií, zľavami všetkého druhu, vyžadovaním zľavových kartičiek , rozdávaním samolepiek na pumpách, ktoré nás nútia nalepovať do „preukazov“ a následne nás nútia kupovať čínsky brak, ktorý vlastne ani nepotrebujeme ....
V našej spoločnosti sa budem aj  v tomto roku snažiť o udržanie zásad zdravého obchodu a takisto ako doteraz budeme predávať za fixné ceny. Zľavy budeme poskytovať len z výpredaja skladových zásob a za prejavenú spoluprácu.
       Dnes s novým rokom je ale situácia výnimočná lebo poskytneme zľavy na vybrané zbrane, ktoré sú našim poďakovaním za úspešný rok.  Na posledný mesiac poľovnej sezóny poskytneme zľavy na poloautomatické brokovnice BREDA, ktoré sa pomaly, ale isto začínajú presadzovať v prehustenom sortimente brokových poloautomatov.

Napríklad :

BREDA ECHO Black .......................... 1.146,- .....................................  1.046 ,-
BREDA ECHO Nichel ........................ 1.296,- .....................................  1. 196,-
BREDA ECHO Grey  .........................  1.440,- .....................................  1.320,-
BREDA  Chiron Wood  ....................   1.074,- ....................................      974,-
BREDA  Chiron Plastic  ...................   1.074,- ....................................      974,-
BREDA Xanthos Black ....................   1.092,- ....................................      992,-
BREDA Xanthos Grey ....................    1.278,- ....................................   1.178,-  
atď.

       Upresňujeme, že zľava sa týka iba posledných kusov  z dovozu 2012 a časove je ohraničená do 15 .1. 2013.  Na všetky modely BREDA aj po zľave sa vzťahuje 3 ročná záruka.

       Pôvodne som chcel napísať, iba novoročné blahoprianie a zopár riadkov k plánovanej akcii, ktorá sa bude konať  v stredu 9. 1. 2013 od  12,00. Bude pripravené malé pohostenie s gulášom, jaterničkami, klobáskami a ochutnávkou destilátov.  Bude veľmi ocenené, ak svoju účasť dopredu potvrdíte do utorka 12,00 hod.

Srdečne Vás pozývam !Pokojné prežitie Vianočných sviatkov a veľa zdravia v novom roku 2012 !

       Želanie prišlo trošku s meškaním ale o to srdečnejšie! Všetci asi dobiehame posledné práce naplánované na tento rok a tak naše „meškania“ sú stále väčšie. Ako náhle sa prehupne Nový rok a za 15 dní skončí poľovná sezóna, bude chýbať iba zopár dní do začiatku streleckej sezóny.
       Máme dobrú správu, že ŠTK schválila BROKOVNICE CUP, ktorý sa bude konať 9.-10.marca 2013 v Trnave. Bude to dvojdňový veľký pretek určený pre najvýkonnejších slovenských strelcov.
       Nezabúdame však ani na amatérskych strelcov, pre ktorých sa budú konať v roku 2013   2 trapové preteky na 75 terčov + finále. Rokujeme o podpore sportingových pretekov a výsledky sa dozvieme až po Novom roku. O podrobnostiach budete včas informovaný.
       Vianočný výpredaj mal úspech, kto ho využil, gratulujeme ku kúpe zbrane s výraznou zľavou !
       Prvý januárový týždeň je možnosť využiť posledné akciové ceny . Pripomíname našim zákaznikom, aby si návštevu predajne dopredu telefonicky alebo mailom dohodli.
       O tom, že náboje MIRAGE sa natrvalo udomácnili na slovenských strelniciach niet pochýb a svedčí o tom aj množstvo balíčkov, ktoré prichádzajú do sídla firmy. Obsahujú deklíky z krabičiek nábojov MIRAGE do pripravovaného zlosovania, ktoré sa malo uskutočniť na Vianoce, ale pre meškanie je odložené na 6.1 2013. Vylosovaní strelci budú zverejnení v nedeľu večer  na našich serveroch.
       Výhercovia sa môžu zastaviť pre svoje kartóny nasledujúci týždeň.
       Na stredu  9.januára 2013 pozývam všetkých priateľov strelcov a poľovníkov na 12,00 do sídla firmy, kde bude pre hostí pripravený guláš a iné špeciality. Vstup bude možný iba bez motorových vozidiel z dôvodu ochutnávky destilátov.
Z obchodných oznamov Vám pripomíname, že veľa zbraní nie je na internete prezentovaných a bez návštevy je ťažko odpovedať na telefonické dotazy.
       Do 15. Januára je možné  ešte  kúpiť vybrané zbrane s výraznou Vianočnou zľavou. Napríklad Beretta UGB Xcel 25 Trap ponúkame za 1630,- euro (platné do 15.1.2013).Aktuality 26.11.2012

       Po dlhšej dobe opäť prinášame zopár noviniek. Máme pred sebou ešte skoro dva mesiace poľovnej sezóny a tak si užívame viacej ako obyčajne poľovačiek. Je to poznať aj na predaji. Tí čo chceli kúpiť, už kúpili, tí čo nekúpili a chcú  vymeniť zbraň  si povedali, že už so svojim železom tento rok dopoľujú.
       Športoví strelci odpočívajú po sezóne a upadli do zimného spánku. Pre tých, čo sa ešte nerozhodli a z titulu, že sa blížia Vianoce 2012, kedy by mali byť ľudia k sebe lepší, sme pripravili výpredaj o ktorom Vás však informujeme iba všeobecne, pretože nie je v ľudských silách aktualizovať všetky výpredajové ceny. Z tých zaujímavých prinášame :

Perazzi MX 8 Trap 6.300 euro ... akcia na 5.630,- euro

       

Blaser BB 97 LUXUS 4.090 euro ... akcia na 3.330,- euro

        

Ostatné sa dozviete na predajni !

Vianočný výpredaj začína od 1.12. a trvá do 15.12.2012 !


Upozornenie:  pred návštevou predajne sa treba e-mailom  ohlásiť. Do predmetu správy napíšte: výpredaj Vianoce 2012, aby sa Vaša pošta neprehliadla. Následne budete telefonicky kontaktovaní! Otváracie hodiny budú včas oznámené!

       S potešením oznamujeme športovým strelcom a poľovníkom z východného Slovenska, že zbrane REDOLFI a BREDA sú dostupné na predajni Ing. Jána Šoltésa – Zbrane a strelivo, Slovenská 74, v Prešove. V krátkej dobe Vám webová stránka predajne jm2arms.sk prinesie podrobnú ponuku.
      Ďaľším našim predajcom sú Poľovnícke potreby - Ladislav Szalóci, Diakovce č. 707, ktoré zabezpečujú aj prípadné opravy a servis zbraní.

       Zbrane REDOLFI EOS sa veľmi dobre ujali medzi našimi strelcami a poľovníkmi. V našich podmienkach poľovanie s jednotnou  strelou a brokovnicou bolo bežné iba za socializmu, kedy guľovnicu mali iba sympatizanti s mocenskými štruktúrami.  V dnešnej dobe sa brokovnica používa iba zriedka, napriek tomu, že v iných krajinách je to bežné.
       Firma REDOLFI má vo svojom výrobnom programe diviačí špeciál s hlavňou dlhou  56 cm. Tento rok sme vyskúšali EOS SLUG STEEL a EOS SLUG LIGHT prakticky na spoločnej poľovačke. O tom aké potešenie to prinieslo strelcom, svedčí naša fotografia !Aktuality 4.11.2012

       Tak ako sme sľúbili prinášame do ponuky fotografie brokových dvojok s batériami Holland & Holland. Sú určené iba znalcom a ľuďom, ktorý vedia, čo zámok typu Holland & Holland predstavuje. Zaslúžili by si malú rekonštrukciu a potom by sa hodili na „občasnú poľovačku“. Dúfam, že svojich majiteľov si nájdu.
       Začiatkom novembra dorazila konečne zásielka brokovníc REDOLFI a tak oznamujeme, všetkým, ktorí mali objednané zbrane, že si ich môžu vyzdvihnúť po telefonickom dohovore. Pre ostatných oznamujeme, že predajňa bude otvorená v piatok od 11,00 do 21,00. Je nutné sa predtým ohlásiť.
       S radosťou oznamujeme, že sme spustili do prevádzky skúšobnú podstránku zbrani BREDA. Dúfam, že sme Vám pripravili krásne čítanie. Poloautomatické brokovnice BREDA sa vyznačujú, vlastnosťou, že pri oceľovej baskuly ich váha nepresahuje 2,95 kg !!! Pracujú na základe zotrvačnej energie po výstrele  - inerziálne a majú rotačnú hlavicu záveru. Je to jediná kvalitná konkurencia Beretty a Benelli.
       Ospravedlňujeme sa čitateľom, ktorí sa domáhali fotografií z posledného kola Brokovnice Clever Cup, ale pracovné povinnosti dostali prednosť pred touto prácou. V krátkej dobe ich však zverejníme.
       Ďakujeme všetkým čitateľom a strelcom za priazeň, želáme Vám pekne jesenné dni, dobré polovačky. Pre klientov, ktorí nemajú trpezlivosť a nechcú prezradiť niektoré podrobnosti svojej kúpy, alebo volajú na naše čísla len z dlhej chvíle, odkazujeme, aby sa obrátili na iných predajcov a „potešili aj ich svojou priazňov“!

Aktuality 30.10.2012

       Európa pokračuje v boji s krízou, čo sa prejavuje aj na trhu športových a loveckých zbraní.  Zákazník je váhavejší, vyčkáva a čaká vždy na nejakú zľavu. Veľa obchodov s týmto faktom počíta a výrobky nadhodnocuje, aby zákazníka mohli zmiasť. V našom obchode sme nepristúpili na túto hru a zľavy neposkytujeme. Ak nejakú zľavu poskytneme, tak je to pri kúpe viacej zbraní, alebo pri výpredaji skladových zásob, alebo ako odmena za spoluprácu.
Z času na čas, však spravíme niečo výnimočné a prechodne poskytneme zľavu z našich produktov.

       V období od 6.11. do 16.11 sme sa rozhodli na prechodné obdobie znížiť cenu novej brokovej kozlice Perazzi MX 8 Trap zo 6.290 euro na 5.940 euro. Zľava platí iba počas tohto obdobia !!!

       Keď sme na začiatku spomínali krízu, na druhej strane, musíme povedať, že počas krízy vyplávali zo skríň a truhlíc zbrane našich dedov, s ktorými sa dediči dlho nechceli rozlúčiť. Na trh sa dostali vďaka kríze zbrane, ktoré normálne by ostávali v skriniach po desaťročiach.

       Nielen kríza ale aj konzumný spôsob života spôsobuje, že ľudia sa ľahšie lúčia s predmetmi, s ktorými boli nejako previazaní. Je to vidieť na všetkých inzertných serveroch.

       Nám sa takisto podarilo nájsť na trhu použitých zbraní viacero skvostov. Do pozornosti znalcom zbraní dávame: broková dvojka SIACE-BONIOTTI s pravými zámkami typu Holland&Hollanda broková dvojka Antonio Zoli , takisto s pravými zámkami Holland&Holland       Obidve zbrane majú krásne ručné rytiny. Drevenné časti vyžadujú malú reštauráciu. Podrobné fotografie zbraní a ich ceny prinesieme koncom týždňa.

       Záujemcom, ktorí mali objednané kozlice Redolfi EOS oznamujeme, že sú pripravené k odberu od 6.11. 2012. Sme radi, že veľa našich zákazníkov využilo uvádzacie ceny tejto značky a prejavili jej svojou kúpou svoju dôveru. Značka Redolfi  sa jej za to odmenila predĺženou zárukou na 5 rokov.
Zdravím Vás !

       Posledné teplé dni sa priam núkajú k využitiu na strelniciach. S príchodom jesenných vlhkých dní sa obmedzí strelecká aktivita, skončia poľovačky a prejdeme do novej sezóny 2013. Takto zjednodušene sme sa presunuli z 22. októbra do jarnej sezóny 2013. Veríme, že aj v novej sezóne 2013 zachováte priazeň nábojom MIRAGE, my zase zabezpečíme, že dodržíme ceny.
       
       Pre našich klientov pripravujeme v decembri zlosovanie, kde sa budú losovať „deklíky“ z obalov. Kto sa bude chcieť zúčastniť zlosovania musí zaslať podpísané deklíky na adresu Brokovnice s.r.o., Štefánikova 62, Trenčín 911 01.
       Zozbierané deklíky budú zlosované ( presný dátum oznámime) druhý decembrový týždeň.
5-ti vylosovaní klienti získajú kartón streliva Mirage.

       Čitateľom dlhujeme podrobné správy z posledného kola pretekov Brokovnice Clever Cup. Aj keď už fotografie máme k dispozícii, nedostatok času a poľovačky odďalujú túto prácu, ale tento týždeň ju dokončíme.

       Počítadlo stránky je mierne v mínuse, ale aj keď sa na stránke nevidia žiadne nové zbrane, tak intenzívne pracujeme. Pomaly sa vyhadzujeme z pracovných a rodinných povinností a konečne sa nám podarilo priniesť 3 nové zbrane.

       Na predajni máme k dispozícii široký výber zbraní, ktoré nie sú zobrazené na stránky. V prípade záujmu je nutné informovať sa e-mailom a dohodnúť si návštevu. Presný čas, kedy bude predajňa otvorená oznámime na konci mesiaca.

       V súvislosti s otváracími časmi, si neodpustím poznámku voči niektorým zákazníkom, ktorí sa cítili urazení a dotknutí, ak som im oznámil, že návštevu predajne nie je možné zrealizovať , lebo máme neodkladné pracovné povinnosti ( zákazníci pritom nevyužili iné príležitosti )

       Počas dvoch týždňov mojej prítomnosti na SK sú k dispozícii 2 pracovné dni od 10,00 do 22,00 a k tomu ešte 2 víkendové dni podľa potreby. Tieto dni sa dajú aktuálne prispôsobiť. Niekedy sa však stane, že náhle vzniknuté problémy vyžadujú zmenu a zákazník zareagoval, že sa urazil a viac neprišiel. Čo k tomu dodať ? Na jednej strane sme boli smutní z jedného nezrealizovaného predaja, na druhej strane, priateľ mi povedal, že je lepšie, ak takýto typ zákazníka sa urazí a viacej nepríde.

       Aby som nehovoril iba o zákazníkoch, čo sa urážajú, musím povedať, väčšina zákazníkov hľadá spôsob ako, a kedy navštíviť predajňu a na druhej strane my, sa im snažíme vyjsť v ústrety.

       Musím sa priznať, že 1 x sa mi stalo, že po plánovanej oslave narodením nášho priateľa som nechal vypnuté telefóny a 3 zákazníci čakali pred predajňou. Ešte raz dodatočne sa ospravedlňujem, ale  musím dodať, že som poslúchol manželku a vypol som telefóny, aby som na oslave nikoho nerušil. Obchodnou diplomaciou sme napokon vyriešili bez hnevu aj tento problém.

S pozdravom dokdok
 

Zdravím Vás po dlhšej odmlke!

       Poľovnícka sezóna v plnom prúde, strelecká sa pomaly končí, leto už je minulosťou. Dôležité strelecké závody už skončili a takisto sa 15.9 2012 uskutočnilo IV.kolo Brokovnice Clever Cup na strelnici Hubert v Trnovci nad Váhom. Budeme sa opakovať ak poviem znova, príjemné prostredie, dobrá účasť a nálada pre vylosovanie veľkej tomboly súťaže, kde hlavnou cenou bola broková kozlica Fabarm STL Sporting. Výsledková listina TU

       Podrobné správy prinesieme za týždeň spolu aj s fotografiami.
O skutočnosti, že brokových strelniciach dominujú zbrane zn. Perazzi a Beretta, nik nepochybuje.

       S radosťou Vám však prinášame správu, že na poslednom podujatí svetového pohára  v Maribore sa na výbornom treťom mieste umiestnila Jana Beckmann, ktorá strieľa so zbraňou Antonio Zoli, Kronos Trap. Kompletný sortiment športových brokovníc je dostupný na našej predajni aj keď stránka trúto informáciu neporiniesla, pretože sme pozadu s prípravou webu.

V obchodnej sekcii oznamujeme čiteteľom a zákazníkom, že predajňa bude otvorená vo štvrtok a piatok ( 4. a 5. 10.2012 ) od  10,00 do 20,00 hod. Návšteva je možná len za predpokladu telefonického dohovoru. Ku koncu streleckej sezóny sme pre Vás pripravili zopár výpredajových akcií :

broková kozlica ,A.Zoli Trap 12 - 990€ / 890€
broková kozlica , A.Zoli Kronos Sporting - 1.550€ / 1.420€
poloautomat BREDA Xanthos Black kal. 12 - 1.130€ / 960€
poloautomat Beretta UGB 25 kal. 12 - 2.200€ / 1.750€
broková kozlica Breda Vega kal. 12 - 890€ / 790€
broková kozlica Silma - 430€
broková kozlica Fabarm Alpha kal. 12 - 1.160€ / 930€
broková kozlica IRYS kal. 12 - 375€ / 325€
broková kozlica Winchester Select Light - 880€ / 780€

Uvedený zoznam je iba výber z akčných cien. Na predajni je pripravených množstvo zbraní v cenovej relácii od 250 do 550 euro, ktoré sú z dôvodu redukcie skladových zásobov precenené. Väčšina týchto zbraní nie je dostupná na internetovej stránke.
Nepremeškajte jesenný výpredaj a navštívte nás po telefonickom dohovore. O zbraň Remington 710 sa zaujímalo najviac záujemcov, kto bude mať šťastie tak si ju v uvedené dni môže kúpiť.Spolu s Olympijskými hrami 2012 v novom šate!

       Vítam Vás na novej stránke ! Všetko bolo načasované tak aby sme prišli v novom šate spolu s otvorením Olympijských hier Londýn 2012.
       Nikto však nepredpokladal, že technické problémy a ich riešenie zaberú tak veľa času. Podarilo sa však spraviť nemožné a konečne sme tu.
       Posledné týždne život na stránke zdanlivo utíchol ale v pozadí sa pracovalo veľmi intenzívne. Ponuka stránky je rozdelená na sekcie historických, použitých a nových zbraní. Má modernejší vzhľad a je postavená na lepšej platforme.
       Dokončujeme  takisto sekciu streleckých doplnkov, ktorá bude venovaná streleckému oblečeniu a obuvi a samostatne strelivu.
       Nehodláme v budúcnosti rozširovať našu aktivitu a zaoberať sa predajom „malých doplnkov“, chceme si naďalej udržať primát v počte ponúkaných zbraní, ktoré sú fyzicky prítomné na predajni.
       Občas sa stane, že niektoré zbrane nie sú ešte na predajni, ale stáva sa aj opak, že nie všetky zbrane sú v ponuke na webe. Chceme naďalej zachovať základné pravidlá našej aktivity: „low cost shop“.
       Pre tých ,ktorý by si mohli tieto slová vysvetliť nesprávne, zdôrazňujeme, že „low cost shop“ v našom ponímaní znamená nízke náklady predajne, ktoré dovoľujú vlastné priestory, činnosť bez platených zamestnancov, rodinné zázemie a fungujúca web stránka.
       Výsledkom sú dostupné ceny streliva a zbraní.
Tešíme sa, že môžeme na novej stránke ponúknuť našich favoritov -  brokové kozlice REDOLFI, ktoré patria do kategórie ekonomických zbraní s kvalitou, ktorá viac násobne prevyšuje cenu a zárukou na novú zbraň v dobe 5 rokov.
Spolumajiteľ firmy  Mauro Redolfi sa nepozná osobne so slovenským konštruktérom Ing. Jaroslavom Kuracinom, ale asi obidvaja vedia a dobre poznajú čo vyrábajú a tak im nie je cudzie poskytnúť záruky, ktoré sú nad rámec povinných záruk. Sme radi, že v ponuke máme aj zbrane Grand Power.
       Ďalším naším favoritom sú poloautomatické brokovnice značky BREDA, ktoré ako jediné na európskom trhu dokážu konkurovať iným poloautomatom nielen cenou ale aj kvalitou. V predaji sú na prechodné obdobie za uvádzacie ceny. Aj pri týchto zbraniach sa nám podarilo vyjednať predlženú záruku na 3 roky.
       V kategórii drahších zbraní je naším favoritom SALVINELLI – brokové kozlice so záverom BOSS, ktoré sú vo vyššej cenovej kategórii, ale na Slovensku sú ponúkané v uvádzacích cenách, ktoré sú minimálne oproti svetu o 1/3 menšie.
Poslednými zbraňami v ponuke nových zbraní  sú zbrane A. ZOLI, so športovými špeciálmi Kronos a Z-Sport. Podrobné informácie donesieme v blízkej budúcnosti.
       V sekcii použitých zbraní pribudli 2 ks brokových kozlíc Perazzi, z ktorých jedná je gravírovaná excelentnou rytinou od majstra Tomassoniho. Po stranách baskule jemná anglická arabeska a na chrbte baskule tiger s veľmi živým výrazom tváre. (foto budúci týždeň).
       Pri písaní týchto riadkov som sledoval kvalifikácie v ženskom skeete a s netrpezlivosťou čakám na finále, kde zastupuje slovenské farby Danka Barteková. Iba krátko – držíme palce !
       V súvislosti s olympijskými hrami som viac krát zaznamenal fakt v tlači aj v televízii, že strelecký šport je na vzostupe. Počet športovcov v streleckých súťažiach sa zvyšuje každým rokom. Technologické novinky v prenosovej a snímacej technike spravili tento šport atraktívnym aj pre divákov. Nepriamo na tento fakt ukazuje aj návštevnosť našej stránky, ktorá tento týždeň zaznamenala osobný rekord 537 online návštevníkov.
       Teraz písanie preruším a pokračovanie až po finále ženského skeetu!

Boli to nervy ! Gratulujeme !!!!!!!!!


       Rozstrel som musel sledovať telefonicky, lebo pre Talianov rozstrel na bronzovú medailu nebol zaujímavý, keď Chiara Cainero  sa neumiestnila.
       Gratulujeme ešte raz a dodáme, že sme sortiment zbraní rozšírili aj o skeetové brokovnice !

 

Ponuka nábojov Clever – Mirage

Vzhľadom na súčasné ekonomické podmienky producent nábojov Mirage od 1.4. 2012 zvýšil svoje predajné ceny, ktoré odôvodnil zvýšením cien olova a ropy. Nechceme komentovať dôvody zvýšenia ceny nábojov, ale podarilo sa nám pre tento rok udržať ceny ako pri prvom dovoze. Problémom je, že cenník je časove obmedzený a je nutné do 15.6. potvrdiť objednávku na presné množstvo. Od tohto dátumu budú platiť ceny, ktoré sú v časti cenníku nazvanej BEZ OBJEDNÁVKY. Tieto ceny budú platiť od 15.6. 2012

Kto má záujem o kúpu nábojov Mirage za nižšie ceny, je treba aby vypísal objednávku zaslal ju na brokovnice@centrum.sk a zaplatil vypočítanú zálohu na účet spoločnosti Brokovnice s.r.o. Číslo účtu: 1147486003 / 1111, variabilný symbol svoje telefónne  číslo. O prebehnutí platby budete telefonicky kontaktovaný.

Dávame do pozornosti všetkým strelcom, že je možné objednať si náboje s neštandardnou veľkosťou olova napr. 8,5. V prípade takýchto požiadaviek, je nutné spojiť sily a objednať minimálne 10.000 ks.

Kto nebude mať zaplatenú zálohu a objednané náboje bude platiť pre neho cenník do konca roka s vyššími cenami.

Do predaja uvádzame aj novinku v kategórii T4 nábojov PRO EXTRA BLACK EAGLE EVOLUTION a PRO EXTRA OLYMPIC EDITION.
Zdravím Vás po dlhšej odmlke!

Ubehli 3 týždne a na stránke sa neobjavilo nič nové. Dokonca sa neobjavila ani avizovaná  akcia so zľavami. Musím Vás ale ubezpečiť, že v pozadí tejto zdanlivej stagnácie sa intenzívne pracovalo. Na viacerých frontoch. Hlavným cieľom našej snahy bolo zabezpečenie kvalitného streliva, ktoré chceme ponúkať počas celej sezóny a v dostatočnom množstve.

Okrem toho sme sa priblížili k termínu II. kola Brokovnice - Clever Cup, ktoré sa bude konať na brokovej strelnici v Čáčove pri Senici.

Podrobnosti o preteku prinesieme v priebehu niekoľkých dní. Oficiálna registrácia začne 30.5. 2012 cez registračný formulár, ktorý nájdete na našej stránke. Prístup do tejto sekcie vyžaduje jednoduchú registráciu. Registračný formulár bude prístupný aj pred týmto termínom, avšak registrácie vykonané pred 30.5.2012  sú neplatné.

Pretek v Čáčove bude obmedzený na 42 pretekárov, kde pri prihlasovaní majú prednosť pretekári, ktorí sa zúčastnili I. kola a zaplatili si zlatú registráciu. Až po tejto registrácii začne registrácia pre ostatných strelcov.

V obchodnej ponuke prinášame fotografie brokovej dvojky v kalibri 20, guľovej kozlice v diviačej ráži 9,3 x 74 R, luxusnú opakovaciu guľovnicu, ktorá ešte nepoľovala a trapový špeciál Marocchi  03 s nastaviteľnou pažbou. Okrem toho stále sú v ponuke brokové kozlice Perazzi fyzicky prítomné na predajni.

Pri každých aktualitách sa snažíme doniesť našim strelcom niečo zaujímavé zo strelníc. Teraz sa nám podarilo nafotiť fotografie zo zlomeným ejektorom. Je to potvrdenie, že všetky veci, ktoré fungujú sa môžu pokaziť, aj keď stoja veľa peňazí.Do budúcna prinesieme propozície na II. kolo, prezentáciu ďalších strelníc, jednorannú guľovnicu Merkel K1, opakovaciu guľovnicu X-Bolt a starší trapový špeciál s excelentným pomerom cena a výkon -  Beretta S 58, jedna z prvých športových brokových kozlíc.
Zdravím Vás priatelia!

Pokrok v technológii v dnešnej dobe priniesol aj do sveta zbraní veľa vylepšení a vynálezov. Pred  50 rokmi zbrojári ani netušili, že z jedného kusa výkovku bude možne vyrobiť kompletne celú baskulu zbrane aj s mechanizmom. Jeden taký výkovok prinášame na našich fotografiách. Ak by som neprezradil dopredu, o akú súčiastku sa jedná, iba máloktorí by uhádli, že z tejto súčiastky bude vyrobená baskula brokovej zbrane. „Prívesky a čudné súčiastky“ na povrchu výkovku sú časti spúšťacieho mechanizmu, kladiviek atd. Počítačom riadená výroba dokáže tak naprogramovať výrobu, že  z kvalitného materiálu nevyjde nič na zmar. Táto skutočnosť prináša technologicky veľkú výhodu, že baskula zbrane a jej vnútro sú vyrobené z rovnakého materiálu.
Obchodný oznam


V dnešnej ponuke Vám prinášame fotografie parkúrovej (spotingovej) zbrane Marocchi 100 Sporting, ktorá má typický záver BOSS, nastaviteľnú modernú pažbu a je vo verzii pre ľavákov. Trh použitých zbraní sa neriadi žiadnymi pravidlami, ak potrebujete zbraň v ľavej verzii, tak Vám garantujem, že pol roka o ňu nezavadíte. Tento trh sa riadi zvláštnymi a nepredvídateľnými pravidlami. Jednoranná guľovnica Merkel K 3  bola v ponuke viac ako rok, a nikto o ňu neprejavil záujem. V januári 2012 sa predala a od toho momentu do dnes, 7 zákazníkov prejavilo záujem kúpiť ju.

Ďalšou zbraňou v ponuke je Beretta 686 Onyx Pro vo veľmi dobrom stave. Ostatné zbrane prinesieme do konca týždňa.

Najdôležitejšou dnešnou správou je, že sme dostali možnosť predávať strelecké doplnky talianskej firmy ORIZO. K dispozícii máme kompletný sortiment streleckých viest, vrátane parkúrových, vo všetkých farebných variantoch a veľkostiach.

Cena sportingovej vesty je 54,- euro, pre ostatné disciplíny 48,- euro. Podrobné fotografie prinesieme začiatkom mája.

Okrem streleckých viest rozširujeme našu ponuku o strelecké topánky od firmy ORIZO.

LONATO EVENT   84,- euro ... uvádzacia cena ....... 78,- euro
 

Športová obuv určená pre streľbu na asfaltových holubov, projektovaná so zreteľom uľahčiť správne postavenie strelca. Je vybavená podrážkou Wibram, ktorá má zvýšenú priľnavosť k podložke. Je dostupná v dvoch farebných verziách a vo všetkých bežných veľkostiach.

GARDA  EVENT   93,- euro ... uvádzacia cena ..... 84,- euro


Športová obuv určená pre streľbu na asfaltových holubov. Profil podošvy je aj v tomto prípade projektovaný za účelom uľahčiť postavenie strelca. Špeciálna podrážka Wibram s prísavkami zvyšuje priľnavosť najmä na šmykľavých povrchoch. Dostupná v dvoch farebných verziách a vo všetkých bežných veľkostiach.

Pri uvedení predaja streleckých doplnkov dávame našim strelcom možnosť zakúpiť si kvalitné doplnky za uvádzacie ceny a  priniesť tak na naše strelnice športovú kultúru. Uvedené ceny sú garantované pre sezónu 2012. Pre porovnanie cien produktov od  ORIZO navštívte oficiálnu stránku.
Oznam

Vážení zákazníci!

Dovoľujeme si oznámiť, že v dňoch od 16.08. do 20.08. bude predajňa zavretá s dôvodu čerpania dovolenky

20.04. NSI náboje - 2021

13.09. NSI náboje - jeseň 2020

22.08. Pridané 2 nové zbrane

15.08. Pridaných 5 nových zbraní

02.08. Pridaných 6 nových zbraní

25.05. Predpokladaný odber streliva bude v piatok 29.05. Každého zákazníka budeme vopred informovať telefonicky.

11.05. Aktualita o akcii na brokové kozlice

29.04. Aktualita o nábojoch a COVID-19

12.03. Pridaných 11 nových zbraní

14.02. Priadných 11 nových zbraní

19.01. Ponuka brokového streliva Nobel Sport Italia pre rok 2020


Brokovnice s.r.o

M. R. Štefánika 62
91101 Trenčín
Slovensko

+421 911 222 944
brokovnice@centrum.sk

fb.com/brokovnice.sk

Spriateľené stránky
Zálesáctvo

Kontaktné údaje
+421 911 222 944
brokovnice@centrum.sk
M. R. Štefánika 62
91101 Trenčín, Slovensko
fb.com/brokovnice.sk